Sabahları kahvaltı yapmak, çantanızı hazırlamaktan kalan vakitte saçlarınızı istediğiniz bir şekil veremiyorsanız gününüzü kurtaracak bu pratik saç modelleri eminiz ki okulda da dikkat çekecek!

90’lar Havası

Eskiye dönüşün moda olduğu son yıllarda 90’lı yılların en popüler ve şirin saç modelini denemeye ne dersin? İhtiyacın olanları hemen sıralayalım. İnce dişli bir tarak, saç spreyi, birkaç firkete ve lastik toka. Saçlarını ortadan ayırarak işe başla. Saçların birbirine karışmaması için diğer tarafı mutlaka tokala. İnce dişli bir tarak ile saçlarını yukarı doğru muntazam bir şekilde tara. Eğer asi bebek saçlarından şikâyetçi isen tarağına biraz saç spreyi sıkabilirsin. Bu bebek saçlarının yatışmasına yardımcı olacak. Saçını kendi etrafında döndür ve lastik toka ile sabitle. Topuzun gün içinde düşmemesi için tel tokalar ile destekleyebilirsin. Aynı işlemi diğer tarafa da uygula. Hem şirin hem de havalı çift topuzun hazır!

Örgü Modası

Eğer örgü çeşitlerini biliyorsan bu akımdan asla eksik kalmamalısın. İster kılçık ister mısır ister balık sırtı istersen ters örgü! Saçlarının yoğunluğuna ve uzunluğuna bağlı olarak saçlarını ortadan ikiye ayırarak iki örgü veya tek örgü yapabilirsin. Örgünü sıkı sıkı yapmak yerine sanki hiç özenmemişsin ve biraz dağılmışçasına gevşek tutarak yaparsan bu hem saçlarının daha fazla görünmesine yardımcı olur hem de seni daha cool gösterir. Dilersen saçlarının arasına birkaç renkli çıt çıt takma saç ekleyerek örgülerini daha bohem ve festival havasında gösterebilirsin.