Okula Giderken Kullanabileceğiniz Saç Modelleri

Okulların açılması ile birlikte tatlı bir telaş sarıyor herkesi! Özellikle kızlar saçlarını saniyeler içerisinde muhteşem göstermek için bin bir çaba sarf ediyor. Siz de sabahları okula giderken saç modeli yapmak için pratik öneriler arıyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz, keyifli okumalar..

Saç modellerini pratik bir şekilde yaparak aynı zamanda şık göstermek için ihtiyacınız olan ilk şey şüphesiz fularlar! Fularlar her daim saçları oldukça şık ve havalı gösteren özel parçalardır. Bu yüzden kendinize rengarenk fularlar edinerek işe başlayın. Bu fularları birbirinden farklı şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin saçlarınızı öldükten sonra saçınızın ucuna bağlayarak çok da havalı ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz veya herhangi bir şekilde saçlarınıza model yapmak istemiyorsanız saçlarınızı bandana gibi bağlayarak fuları kullanabilirsiniz. Veya herhangi bir at kuyruğu yaptığınızda sıradan göründüğünü düşünüyorsanız fularınızı kurdele şeklinde bağlayarak çok daha şık ve havalı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Yani gördüğünüz gibi fular her daim işinize yarayacak Joker bir parça!

Diğer saç modeli için ihtiyacınız olan şey bir saç bandı! Saç bandı ile yine birbirinden farklı modelleri deneyebilirsiniz. Dilerseniz saç bandını tıpkı olması gerektiği gibi saçlarınızı gözünüzün önüne gelmesini engellemek için kullanabilir veya çok daha farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Örneğin saç bandının içerisinden saçlarınızı çevirip çıkartarak kolay bir topuz yapabilirsiniz. Saç bandını daha spor bir şekilde kullanmak istiyorsanız saçlarınızı tepeden at kuyruğu yaptıktan sonra saç bandı takarak beden eğitimi derslerinde kullanabilirsiniz, tercih size kalmış.

Ensede topuz hem çok kolay! Hem pratik hem de elegant bir görünüm yarattığı gerçek! Sizde ensede topuzu yaşınıza uyarlamak için renkli saç tokalarından faydalanabilirsiniz. Özellikle bu tokaları saçlarınızın sağına veya soluna tek olacak şekilde taktığınızda zerafetiniz herkesin dikkatini çekecek. Ayrıca bu saç modeli hem gün içinde bozulmuyor hem de saçlarınızın gözünüzün önüne gelmesini engelliyor, Bingo!

Önereceğimiz son saç modeli ters örgüden yana olacak. Eğer saçlarınız çok uzunsa veya balık sırtı yapmakta zorlanıyorsanız saçlarınızı önünüze alarak saç örgüsünü tamamlayabilirsiniz. Saç örgüsünü biraz daha fazla büyük ve bohem göstermek için ellerinizle hafifçe bozarak kullanabilirsiniz. Sıkı sıkı bir saç örgüsünden kocaman büyük ve hafif dağınık salaş bir örgü sizi çok daha cool gösterecek ve saçınızın daha fazla rahat etmesine yardımcı olacaktır.