Fondöten bir kadının olmazsa olmaz makyaj ürünüdür. Hem çok kullanır hem de çok yanlış kullanırız. Yapacağımız en ufak bir hata cildimizi olduğundan daha yaşlı ve deforme gösterir. Peki bu hatalar nelerdir?

Cildi nemlendirmeden fondöten sürmek
Sabah uyanır uyanmaz bakım yapmak haliyle kimi kadına zor gelebilir. Tüm bunları yapmak yerine sadece yüzünüzü yıkayıp bir nemlendirici sürseniz bile cildinizin güzel görünmesine neden olur.  Kurumuş bir cilt her daim sizi olduğunuzdan  yaşlı gösterir. Bu nedenle cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu cildinize yapacağınız en iyi şey olucaktır.

Makyaj bazı kullanılmaması
Fondötenin en güzel gözükmesinin yöntemi makyaj bazı uygulamaktır. Cildinizle uyumlu bir baz kullanarak cildinizde bulunan kızarıklık, gözenek ve lekeleri saklayabilir ve pürüssüz bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kalın yapıya sahip fondöten kullanmak
Birçok kadının yaptığı en büyük hatalardan biri de  cildin nefes almasını engelleyen kalın yapılı yoğun kapatıcı fondötenler kullanmaktır.

Çok fazla pudra kullanmak
Pudra fondötenin sabit durmasını sağlar. Ancak gereğinden fazla uygulandığında bu sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.  İnce bir tabaka halinde hafif uygulanmalıdır.