Online alışveriş yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi ayrıntıları gözden geçirmelisiniz? Yazımızda size çok yardımcı olacağını düşündüğümüz online alışveriş yaparken dikkat edeceğiniz püf noktalardan bahsettik. Keyifli okumalar;

Online Kozmetik Alışverişi

Özellikle kozmetik sektörünün altın çağını yaşadığı son günlerde gerek kozmetik marketlerinde, gerekse online alışveriş sitelerinde oldukça yoğun bir şekilde alışveriş yapılmakta. Kozmetik marketlerinde evire çevire incelediğimiz, içeriğine baktığımız, hatta tester denediğimiz ürünleri neredeyse hiç denemeden nasıl online satın alacağız?

Bakmanız gereken ilk şey kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri. Online alışveriş sitelerinde bu tarihlerin girilmesi zorunludur. Ayrıca bazı sitelerde alacağınız ürünün içeriği de yazmaktadır. Eğer size iyi gelmediğini bildiğiniz aktif bir içerik var ise o ürünü listenizden eleyebilirsiniz.

Online Kıyafet Alışverişi

Kozmetik alışverişi kadar yaygın olan bir başka alışveriş sektörü de moda sektörü. Özellikle gezmeye, kıyafet denemeye vakti olmayanların kurtarıcısı online kıyafet alışverişleri. Peki mağazada deneyip aldığımız bir kıyafeti hiç denemeden online satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle online alışveriş yapacağınız site kendi ülkenizden değilse o ülkenin beden standartlarının farklı olduğunu sakın unutmayın. Yani kendi ülkenizde 36 beden ince bir vücuda tekabul kabul ederken başka bir ülkede orta beden hatta 34 beden gibi bile olabilir. Keza ayak numarası da ülke standartlarına göre oldukça değişiklik gösterir. Her zaman giydiğiniz numarayı sipariş ettiğinizde ayağınıza çok büyük ya da çok küçük gelme olasılığına o ülkenin beden standart tablosuna bakarak fikir edinebilirsiniz.

Güvenli online alışveriş için Patırtı.com daima yanınızda. Bir tık ile istediğiniz her şey ayağınızda gelsin.