Eğer yaşınız biraz ilerlediyse ve artık makyajı bir türlü kendinize yakıştıramıyorsanız bazı teknikler deneyerek kendinize uygun ve kendinizi daha iyi hissedeceğiniz makyaj uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. İşte profesyonel makyaj artistlerinin de yaş almış ünlülere uyguladığı bazı makyaj teknikleri;

Yaş almanın sonucunda yüzünüzde bazı karışıklıklar meydana gelmiş olabilir. Şunu unutmayın ki her yaşın kendine göre bir güzelliği vardır ve mutlaka kendinizi severek işe başlayın. Makyaj yapmak da buna dahil yüzünüzü kırışıklıklarını dahi sevin. Sıra makyaja geldi; pudralı ürünler yerine kremsi ürünleri tercih edin. Pudarlı ürünler her zaman kırışıklıklara dolmaya daha meyillidir. Makyaj artistleri kremsi ürünler uygulayarak hem cilde kaybettiği ışıltısını geri kazandırıyorlar hem de ürünlerin çizgilere dolmasını engelliyorlar .Yani makyaj masanıza artık pudralı ürünler yerine kremsi ürünleri eklemenin zamanı geldi.

Nemlendirmek bir diğer dikkat edeceğiniz noktalardan. İyi nemlendirilmiş bir ciltte her zaman ten ürünleri daha iyi duracaktır. Eğer nemlendirmek size yetmiyorsa ten ürünlerinizin içine yüz serumlarınızdan karıştırarak hem daha doğal ve parlak bir bitiş sağlayabilirsiniz hem de gün içinde pudralı ürünlerin çizgilere dolması engelleyebilirsiniz.

Ruj kullanımında dikkat etmeniz gereken nokta dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemek yerine rujunuz ile hafif bastır çek hareketler ile tampon yaparak daha doğal bir görüntü yakalamanız. Çünkü çerçevelenen dudaklar yine çizgilere dolarak sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstereceği gibi gün içinde dudak kalemi de sabit kalmayarak dudak çizgilerini de dolacak ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bunun önüne geçmek için tampon hareketlerle ruju hafifçe uygulayabilirsiniz.