Özel gecelerde tüm gün dışarıda olduğunuzda ufacık gece çantamızın içine kalabalık yapmadan en gerekli malzemeler nasıl sığdırılır? Yazımızda sizi yarı yolda bırakmayacak tüm gün idare edecek malzemeleri nasıl seçeceğinizden bahsettik.

Makyaj Tazeleme Ürünleri

Çantanıza koymanız gereken temel ürünlerden ilki yaptığınız makyajın gün içinde bozulmasına karşı makyajınızı tazeleyebilmek için gerekli olan ürünlerden oluşmalıdır. Bu ürünler ruj, pudra, pudra fırçası ve allık olabilir. Yanınıza mutlaka küçük bir makyaj temizleme mendili almayı da ihmal etmeyin. Yanınıza alacağınız tek bir fırça varsa ve çantanız küçük ise bu fırçayı seyahat boyu, yani minik fırçalardan tercih edebilirsiniz. Yanınıza alacağınız fırçanın işlevsel olmasına dikkat edin. Yani tek bir fırça ile hem aydınlatıcı, hem allık hem de pudra uygulaması yapabileceğiniz fırçaları tercih edebilirsiniz.

Hayat Kurtaran Ürünler

Çantanızda almanız gereken en önemli ürünlerin başında yağ emici mendiller geliyor. Yağ emici mendiller küçük ve ergonomik tasarımları ile hem makyajınızın yağlanmasını engeller, hem de yanınızda pudra taşımanıza gerek kalmaz. Çantanızda olması gereken bir diğer ürün ise elbette ayna. Çoğu zaman aklınıza gelmese de incecik bir günlük ped bazen hayat kurtarıcı olabilir. Günlük pedi de çantanıza atmanızda fayda var. Son olarak en önemli hayat kurtarıcı ürünlerin başında elbette ağrı kesiciler geliyor. Gecenin veya günün ne getireceği bilinmez. Güzel bir gün yaşamak için yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ağrı kesiciden bir tane aldığınızdan emin olun. İhtiyaç duyduğunuzda hayatınızı kurtardığını göreceksiniz.