Özel Geceler İçin Tasarım Kıyafetler

Özel gecelerde size kendinizi güvende ve muhteşem hissettirecek o tasarım elbise! Her kadının dolabında mutlaka o özel geceye uygun bir kıyafet bulunmalı. Yazımızda özel geceler için kullanabileceğiniz tasarım kıyafet fikirlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Kadife Etkisi

Özellikle kış aylarında özel geceler dışarı çıkmak, eğlenmek istiyorsanız seçebileceğiniz en ideal kumaş türlerinden biri kadifedir. Kadifenin derin renkler ile muhteşem bir görüntü oluşturduğunu biliyoruz. Ayrıca kumaş farkı ile kış aylarında kullanıma oldukça uygun. Kadifenin bütünleyicisi olarak ağır, taşlı takıları ve kürk paltoları tercih edebilirsiniz. Sizi oldukça feminen ve zengin gösteren kadifenin binbir tonu bulunuyor. Eğer beyaz tenli iseniz derin şarap bordosu tonlarında uzun bir elbise teninize çok yakışacak. Adeta teninizi mermer gibi gösterecektir. Eğer esmerliğinize vurgu yapmak istiyorsanız zümrüt yeşili tonlarında boydan boya sizi uzun ve ince gösteren yeşil bir elbise muhteşem görünecektir. Esmerliğinize vurgu yapmak adına nude bir ruj ve bolca bronzer ile bu tarz elbiseleri kombinleyebilir ve adeta bir tanrıça gibi görünebilirsiniz.

Püskül Detayları

2019 yılında hem gece kıyafetlerinde hem de aksesuarlarda püskül detaylarına çok sık rastlıyoruz. Eğer siz de püskül detaylı bir elbise edinmek istiyorsanız hemen mini bir elbise edinmelisiniz. Mini elbisenin ucundaki püskül detayları bacaklarınıza vurgu yaparak parlak bakımlı bacaklarınızı çok daha gözler önüne serecektir. Püskül detaylı elbiseler ile bilekten bağlamalı metal, gold veya dore tonlarında ki ince topuklu ayakkabılar çok yakışıyor. Bu tarz kıyafetler ile minik clutchları kullanabilir, balerin topuz yaparak elit bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Payetin Zerafeti

Payet yıllar geçsede eskimeyecek ve yıllar boyu gece kıyafetlerinde kullanılacak en popüler kumaşlardan biri. Eğer sizde payetli görünümden hoşlanıyor fakat kendi tarzınız için biraz fazla buluyorsanız o halde payeti biraz daha sporlaştırmanın vakti geldi demektir. Edineceğiniz payet bir etek ile üzerine giyeceğiniz motto yazılı güzel basit tişörtler kurtarıcınız olacaktır. Payet eteklerin yüksek belli olmasına ve vücudunuzu tamamen saran dar biçimde olmasına dikkat edin. Çünkü payet işlemeli bir kumaş olduğundan dolayı sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Payet kumaş öne çıkartırken diğer detayları minimal tutmanızda fayda var. Payet kumaşı daha da ön plana çıkartmak için payetin üzerine giyeceğiniz beyaz tişörtü tek renkli, ince topuklu bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca farklı ve iddialı bir tarz için üzerinize alacağınız deri ceket ile bu kombini tamamlayabilir ve ortaya muhteşem, minimal, şık bir kombin çıkartabilirsiniz.

Tulum Modelleri

Her yaş grubuna, her boya, her kiloya kısacası her fiziğe yakışan en bilindik gece kıyafetlerinden biri de tek renk, tek parça risksiz tulumlardır. Tulumların en büyük özelliği bacak boyunuzu uzatırken birbirinden farklı kombinler yapabilmenizdir. Örneğin daha şık bir kombin için tek renk giyeceğiniz tulumu çeşitli iddialı aksesuarlar ile kombinleyebileceğiniz gibi daha spor ve arkadaşlarınızla çıktınız bir ortamda tulumun altına beyaz spor ayakkabı bile giyebilme olasılığınıdır. Üzerinize alacağınız deri ceket veya iddialı bir peluş ile bambaşka ortamlarda bambaşka kombinler yapabilirsiniz.

Ne dersiniz 2019 yılında bu elbiseleri dolaba eklemeye değmez mi?