Önemsediğimiz günlerde makyajınızın modunuzu düşürmemesi için birkaç küçük noktaya dikkat ederek profesyonel bir makyaj yapabilirsiniz. Birçok ürünün üst üste uygulandığı ve nispeten daha ağır olan özel gün makyajlarınızda ürünleri uygularken nasıl bir sıra izlemelisiniz. İşte makyaj artistlerinin de önerdiği o püf noktaları.

Önce Göz Makyajı

Göz makyajında pigmentli ve koyu renkler kullanacaksanız mutlaka yüzünüze far dökülmeleri olacaktır. Eğer ten makyajınızı önceden yaparsanız. Dökülen farları temizlemek için ten makyajınızı da bozmak zorunda kalacaksınız. Bunun önüne geçmek için. Göz makyajınızı tamamen bitirdikten sonra tüm yüzünüzü makyaj temizleme mendili ile silerek ten makyajına temiz ve güzel bir zemin hazırlayın.

Dudaklar Nemlensin, Cilt Bazlansın

Makyajınızı yapana kadar dudaklarınızın nemlenmesi ruj uygulamasını daha kusursuz yapmanıza yardımcı olacak. Hemen ardından cildinizi de nemlendirmeyi unutmayın. Makyajınızın tüm gün dayanması için cildinize uygun bazları yüzünüze uygulayın. Bazlar cildinize oturana kadar ve yüzünüz nemlendiriciyi emene kadar birkaç dakika bekledikten sonra ten makyajına geçebilirsiniz.

Likit Ürünlerden Sonra Pudra Ürünler

Uygulayacağınız fondöten vb. ürünleri uyguladıktan sonra krem kontur krem allık krem aydınlatıcı gibi ürünleri uygulayabilirsiniz. Eğer fondötenden hemen sonra pudra uygulayıp krem ürünleri pudranın üzerine uygulamaya çalışırsanız hem ten makyajınızı bozarsınız, hem de yerinden oynatırsınız. Ayrıca krem ürünler pudranın üzerinde dağılmayacak ve çamur gibi duracaktır. Bunun için likit ürünlerden sonra pudralı ürünler kullanmadan önce krem formda tüm ürünlerinizi uygulamayı unutmayın.