Palet Mi? Tekli Far Mı? Hangisini Tercih Etmeli?

Günümüzde birbirinden farklı markaların birbirinden farklı far paletleri bulunuyor. Aynı zamanda raflarda tekli farlara da rastlıyoruz. Peki ama bütçemizi nasıl oluşturmalıyız? Tekli far mı satın almalı yoksa büyük bir palet mı almalıyız? İşte tekli far ve paletlerin olumlu ve olumsuz özellikleri, keyifli okumalar.

Neden Tekli Far Almalısınız?

Eğer göz makyajınızda radikal değişiklikler yapmak istemiyorsanız sürekli aynı tonları kullanıyorsanız tekli farlardan oluşan kendinize özel bir palet yapmanız çok mantıklı olacaktır. Çünkü piyasada satılan paletlerin içerisinde en az 6-7 ton en fazla 20-25 renk bulunuyor. Bu renklerin hiç birini kullanmayacaksanız paletin içerisindeki sadece birkaç ton ile makyaj yapmayı deneyecekseniz o halde büyük bir palete bu kadar para vermenin anlamı yok demektir. Beğendiğiniz tonlarda sürekli kullanacağınız ve radikal değişiklik yapmayacağınız göz makyajları da tekli farlardan toplama bir palet yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. Böylece hem paranız cebinizde kalacak hem de paletteki kullanmadığınız renkleri boşuna satın almamış olacaksınız.

Neden Palet Almalısınız?

Makyaj paletleri her zaman daha farklı göz makyajları çıkartmanıza olanak sağlar. Ayrıca tatil gibi düğün organizasyonu gibi alanlara giderken bir paleti yanınıza aldığınızda makyaj çantanızda birbirinden farklı göz makyajı yapacağınız malzeme var anlamına gelmektedir. Bir paketin içerisinde hem mat hem sedefli tonlar bulunduğu gibi her renge sahip far renkleri de bulunur. Eğer bu tarz paletleri yanınızda taşımaktan hoşlanıyorsanız her defasında birbirinden farklı göz makyajları ve birbirinden farklı kombinasyonlar ortaya çıkartabilirsiniz. Eğer renkli göz makyajlarını seviyorsanız, yenilikçi göz makyajlarını denemekten hoşlanıyorsanız o halde size hitap eden makyaj ürünü far paletleri. Far paletlerini tercih ederken içerisinde hem geçiş renklerinin olduğu hem sedefli hem mat tonların olduğu far paletlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Aksi halde çok kullanışlı olmayacaktır. Örneğin bir far paletinin içerisinde olmazsa olmaz tonlar kaş kemiğini aydınlatıcı bir ton, göz pınarlarını ve göz kapaklarını aydınlatıcı bir ton, katlanma bölgesi için geçiş verebileceğiniz toprak rengi bir ton, makyajı koyulaştırabileceğiniz, koyu kahve, acı kahve, siyah tonlarında bir ton mutlaka bulunmalıdır. Siz de bu özelliklere dikkat ederek ideal far paletinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.