Parfüm Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Doğru parfümü bulmak bazen yıllarımızı alabiliyor.. Öyle ki herkesin teninde birbirinden farklı kokulara rastlıyoruz. Kiminin teninde bazı kokulara aşık oluyor fakat parfümcüye gidip kendimiz kokladığımızda veya kendi tenimize sıktığınızda aynı etkiyi alamayabiliyoruz. Bunun nedeni her renginin farklı olması ve dolayısıyla kokuların her ten renginde farklı kokmasıdır. Peki parfüm alışverişinde nelere dikkat edilmelidir? Doğru parfümü bulmanız için mutlaka bu yazıyı okumanızı öneriyoruz. Yazımızda parfüm tercih ederken dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Parfüm Satın Alırken Yeni Fikirlere Açık Olun

Parfüm tercih ederken bir mağazaya girdiğinizde birkaç parfümle sınırlı kalmayın. Bazen doğru parfümü bulmak günlerinizi alabilir. Belki beğeneceğinizi düşünmediğiniz bir notaya sahip parfüm hayatınızın kokusu dahi olabilir.. Belki de en zor alışverişlerden biridir parfüm alışverişi.. O yüzden emek isteyen bir durumdur..

Doğru parfümü tercih ederken birbirinden farklı parfümleri koklamak adına zaman tanıyın. Ard arda parfümleri koklamak koku duyunuzun hassasiyetinin azalmasına neden olur. Bu yüzden kendinize zaman tanıyarak belirli süreler içerisinde parfüm koklamaya özen gösterin..

Parfümü Daha Doğru Koklamak Etkili Tercihler Yapmanızı Sağlar

Parfümü şişeden koklamak yerine mutlaka teninize uygulayarak bir süre geçirin. Parfümü teninize sıkar sıkmaz koklamak yerine bir süre şans tanıyın.. Örneğin yaklaşık 10-15 dakika parfüme şans tanıyın. Bir mağazada sıktığınız parfüm ile bir gününüzü geçirmek veya parfümün testerını alarak birkaç gününüzü bu parfüm ile geçirmekte doğru bir seçenek olacaktır. Böylece parfümün sizde baş ağrısı yapıp yapmadığını, kalıcı olup olmadığını ve teninize yakışıp yakışmadığını en doğru şekilde tespit edebilirsiniz. Böylece ideal parfümünüzü bulabilirsiniz..

Parfüm Satın Alırken İşiniz ile, Hayatınız ile Olan Uyumunu Göz Önünde Bulundurun

Parfüm tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta parfümün kullanım alanı olmalıdır. Örneğin günlük hayatta kullanmak için bir parfüm arayışındaysanız çok daha soft, hafif ve içinizi baymayacak bir parfüm olmasına dikkat ediyor olmalısınız. Fakat gece parfümleri bunun tersi olarak biraz daha, ağır koku yoğunluğu biraz daha fazla ve tüm gün kalıcı olacak şekilde tercih edilmelidir. Dolayısıyla baş ağrısı yapıp yapmadığı kalıcılığı, gündüz kullanıma uygun olup olmadığı veya gece kullanımına uygun olup olmadığı gibi faktörleri göz önünde bulundurmanızda fayda var..