Kokusuna bayılarak aldığınız parfümünüzün gün boyu aynı yoğunlukta kokması için pratik 5 yöntemi sizlerle paylaştık. Bu yöntemlerle kalıcılığından memnun olmadığınız parfümlerinizi değerlendirebilirsiniz, keyifli okumalar.

1-Parfüm Uygulanacak Doğru Bölgeler

Reklamlarda olduğu gibi parfümü havaya sıkıp altından geçmeniz eğlenceli görünse de aslında doğru bir uygulama değil. Parfüm uygulanacak doğru bölgeler ;

  • Kulak arkası,
  • Boyun,dekolte bölgesi,
  • El bilekleri,
  • Dirseklerin iç kısımları

Bu bölgelere sıkacağınız parfüm hem daha kalıcı olacaktır hem de vücut ısınızın ilk yükseldiği bölgeler olduğundan daha fazla çevreye yayılacaktır.

2-El Bileklerinizin İç Kısmına Vazelin Uygulayın

Vazelin ile parfümünüzün kalıcılığını arttırabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz bölgelere vazelin uyguladıktan sonra parfümünüzü sıkın, çok daha kalıcı olduğunu ve daha yoğun koktuğunu fark edeceksiniz. Vazelin nemi absorbe ettiğinden vücut ısınız yükseldikçe parfümünüzün uçmasını engelleyecek ve daha fazla kokmasını, kalıcı olmasını sağlayacaktır.

3-Tüm Serinin Ürünlerini Kullanmak

Kullandığınız parfümün vücut losyonu, el kremi gibi yan ürünlerini kullanmak parfümlerin kalıcılığını arttırmak için en bilinen yöntemlerden bir tanesi.

Parfümlerin içinde yağ bulunduğundan vücut kremi ile birleştiğinde çok daha uzun süren bir koku deneyimi yaşayabilirsiniz.

4-Mis Kokulu Saçlar

Parfümlerinizi direk saçlarınıza uygulamak yerine her zaman kullandığınız saç fırçalarınıza bir fıs sıkarak saçlarınızı taradığınızda miss gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde çantanızda taşıdığınız tarağınız her daim güzel kokacak ve gün içinde parfümünüzü tazelemek yerine saçınızı taramak bile yeterli olacaktır.

5-Kıyafetlerde Daha Kalıcı Olan Parfümler

  Bazı parfümler teniniz yerine kıyafetlerinizde daha kalıcı olabilir. Bunu deneyerek keşfedebilirsiniz. Eğer parfümünüzün kokusu 1 hafta boyunca buram buram kıyafetlerinizde kokuyorsa teniniz yerine kıyafetlerinize parfüm sıkabilirsiniz. Bu şekilde daha kalıcı, daha yoğun ve gün boyu kokusunu hissedeceğiniz doğru parfüm uygulamasını bulmuş olacaksınız.