Parlak Saçlara Ulaşmak İçin 5 Püf Noktası

Sağlıklı saçların en önemli özelliği ışığın altında parıl parıl parlamasıdır. Özellikle saçlarınızın uçlarındaki kırıklar varsa, saçlarınız donuklaştıysa ve matlaştıysa, uzun süre ısı işleme maruz kaldıysa ve en önemlisi koparak dökülüyorsa buna dur demenin vakti geldi demektir! Saçlarınızı ekstra parlak göstermek için uygulayacağınız bu 5 adım ile saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz! İşte parlak saçlara ulaşmanın püf noktaları!

1- Besin Takviyeleri

Saçlarımızın, cildimizin, hatta tırnaklarımızın bile yediğimiz besinlerle doğrudan ilişkisi vardır.. Yani saçlarınızın sağlığının kaybolduğundan şikayet ediyorsanız dış müdahalelerden önce iç müdahaleye geçmelisiniz. Beslenme düzeninizde uzun süredir içerisinde A ve B vitamini bulunmayan yiyecekleri tüketmiyorsanız ve en önemlisi su tüketimine özen göstermiyorsanuz saçlarınızın kuruyup matlaşmasına hiçbir şekilde engel olamazsınız! Bu yüzden düzenli olarak bulgur ve içerisine E vitamini içeren besinleri tüketerek saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca su tüketiminin de hem saçlarınızın sağlıklı uzamasını amca parlamasını da önemli bir rolü vardır.

2- Düzenli Kesim

Saçlarınızı en azından yılda bir kere kestirmeyi ihmal etmeyin! Özellikle üç dört yılda bir kesilen saçların uçlarından inceldiği koparak döküldüğü ve zamanla matlaştığı gözlemlenir. Bu yüzden saçlarınızı düzenli olarak kestirmenizi öneriyoruz.

3- Saçlarınızın Dinlenmesine İzin Verin

Sabah akşam demeden saçlarınızı ısıl işleme maruz bırakırsanız saçlarınızın donuklaşması da muhtemel.. Özellikle fön, maşa ve düzleştirici saçlarınızı yıpratır.. Bu işlemlerden sonra saçlarınızın eski sağlıklı görüntüsü ortadan kalkacaktır. bunun için en azından haftada birkaç gün saçlarınızın dinlenmesine izin verin.

4- Yanlış Ürün Kullanımı

Saçlarınızın matlaşmasındaki en büyük sebep şüphesiz saçlarınızın kuru olmasıdır. Saçlarınızın kuru olmasını destekleyecek ve saçlarınızı ekstra kurutacak şampuan ve saç ürünleri kullanıyorsanız bunları hemen hayatınızdan çıkartmalı, saçlarınızda yoğun nem veren ürünleri eklemelisiniz..

5- Koruyucu Ürünler

Saçlarınızın sağlığını geri kazanması için saç bakım yağlarından ve maşa fön gibi uygulamalardan önce saçlarınızı koruyacak özel spreylerden faydalanabilirsiniz. Bu tarz spreyler saçlarınızın eski parlaklığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca haftada birkaç gün saç maskesi uygulayarak saçlarınıza nem depolayabilirsiniz. Böylece saçlarınız hem daha kolay taranacak hem koparak dökülmeyecek hem saç uçlarındaki kırıklar minimuma inecek, hem de eski parlaklığına geri kavuşacaktır.