Yılın makyaj ve kıyafet modasını belirleyen podyumlardan en dikkat çeken makyaj görünümlerini sizler için derledik, keyifli okumalar..

”Aquamarine” Gözler

90 ‘lı yılların canlı ve taze makyaj görünümü geri mi geliyor? Bu yıl podyumlarda en sık gördüğümüz makyaj trendlerinden biri de canlı mavi, turkuaz tonlarında göz makyajı. Sade ve mat bir ten makyajıyla kombinlenen aqua gözler ‘nude’ dudaklarla harika uyum sağlıyor! Ne dersiniz, yazın cıvıl cıvıl ve dinamik bir görünüm için denemeye değer mi?

Dumanlı Göz Makyajı, Çıplak Dudaklar

Her daim modası geçmeyen, etkileyici ve sofistike siyah dumanlı gözleri bu yıl da podyumlarda sık sık gördük. Dumanlı göz makyajı zaten tek başına star olduğundan modellerin ten makyajı oldukça sade ve mat tutuluyor. Sadece nemlendirilmiş çıplak dudaklar dumanlı göz makyajının tamamlayıcı unsurlarından biri. Hem dudak hem de göz makyajının star olduğu ve birbiriyle yarıştığı makyaj görünümlerini görsek de genel anlamda makyaj artistleri odağı tek bir noktaya çekmeyi tercih ediyorlar.

Yok Gibi Makyaj Görünümü

Özellikle iddialı kıyafet kombinlerinde tamamen tekstil ürünlerinin ön planda olması için neredeyse ‘yok gibi‘ doğal makyajlar tercih ediliyor. Modellerin sadece cilt kusurları hafifçe kapatılıyor ve kaşları dolduruluyor.Elmacık kemiklerinin üzerine hafif bir ışıltı bırakılıyor. Sağlıklı bir görünüm için elmacık kemiklerinin üst kısımlarına normalden bir tık daha fazla şeftali, pembe tonlarında allık uygulanıyor. Dudaklar ya kendi renginde bırakılıyor ya da hafif şeffaf bir gloss uygulanarak ışıltı katılıyor. Bu görünüm bakımlı, sade bir yüz için ideal. Makyajın geri plana atıldığı bu trend günlük kullanım için de oldukça uygun.