Eyeliner severler burada mı? Yazımızda hem günlük hayatta sık sık tercih edilen hem de birbirinden farklı, iddialı eyeliner görünümlerinden bahsettik!

Klasik Eyeliner

Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen, gözleri daha yukarı taşıyan, kalkık ve genç gösteren, incecik uçlu eyelinerlar klasik görünümlerden biri. Göz kapaklarınızın genişliğine göre ince veya kalın eyeliner uygulayabilirsiniz. Düşük göz kapaklarına sahip iseniz eyeliner kuyruğunu fazla uzatmadan minik bir sivrilikte bitirmeniz daha hoş duracaktır. Göz içlerinize siyah kalem çekerek eyeliner çizgisini daha da vurgulayabilirsiniz.

”Double” Eyeliner

Podyumların en dikkat çeken eyeliner görünümlerinden biri de göz makyajını ‘çift’ çizgi ile tamamlamak. Oldukça iddialı ve farklı görünen bu makyaj çeşidini renkli, çarpıcı, neon ojelerle ve rujlarla tamamlayabilirsiniz. Özellikle konserlerde ve festivallerde farklı görünmek isteyenler için ideal!

”Grafik” Eyeliner

Minimalizm akımının oldukça moda olduğu son yıllarda makyaj artistleri de podyum makyajlarında minimal çizgilere yönelmiş durumdalar. Günlük hayatta uygulanır mı bilinmez ama oldukça dikkat çektiği ve bir bakanın bir daha baktığı gerçek! Ne dersiniz, denemeye değer mi?

”Cat Eyes” Eyeliner

Modası yıllardır geçmeyen makyaj görünümlerinden biri de ‘kedi’ gibi çekik, etkileyici ve vahşi göz makyajı. Bu görünüm son yıllarda göz farları yerine eyeliner ve kajal kalemler ile destekleniyor.Çizginin göz pınarlarına kadar uzatıldığı ve yapay bir göz pınarı oluşturulduğu bu görünümde eyeliner uçları ise normalden daha uzun ve keskin bir şekilde bitiriliyor. Bu görünüm için simsiyah bir eyeliner tercih etmeniz gerekiyor. Makyaj artistleri eyeliner üzerinden siyah, mat ve yüksek pigmentli farlar ile geçerek siyahın derinliğine derinlik katıyorlar. Böylece eyelinerı da toz bir ürünle sabitleyip tüm gün kalıcı olmasını sağlıyorlar.