Podyumlardan İlham Verici Makyajlar

Moda akımlarını belirleyen podyumlar aslında makyaj akımlarını da belirleyen önemli yerlerdendir. Back stage yani arka planda yapılan makyajlar o yılın modasını belirler ve birçok makyaj gurusu bu makyajları günlük hayata uyarlama ya başlarlar. Bizde sizler için 2018 back stage’lerden ve podyumlardan ilham verici makyajları derledik keyifli okumalar..

Renkli Rüyalar

Podyumlarda her zaman görmeye alışık olduğumuz daha nötr, soft, soğuk tonlarda makyajların yerini bu yıl rengarenk göz makyajları almış bulunuyor! Turuncudan yeşile mordan pembeye, bütün renklerin bir arada kullanıldığı rengarenk göz makyajları bu akımın en büyük tamamlayıcısı! Diğer tamamlayıcı akım ise dağınık kalın kaşlar! Özellikle kalın kaş modasının devam ettiği 2018 yılında buna ek olarak kaşların ekstra kalınlaştırması, yukarı taranması ve ıslak görüntü eşlik ediyor..

Elbette kirpik olmazsa olmaz! Hem alt hem de üst kirpiklerde kullanılan takma kirpikler gözleri daha da vurguluyor ve ön plana çıkartıyor.. Özellikle gözün içine beyaz kalem çekildiğinde adeta anime gözü gibi gözlerin büyümesi söz konusu. Bu yüzden bu yıl daha büyük gözler, daha kalın kaşlar ve daha belirgin göz makyajları revaçta olacak.

Joker Dudaklar

Çarpıcı bir görüntü için dudak çerçevesinin dışından çizmeye alışığız evet.. Fakat bu yıl podyumlarda gördüğümüz en belirgin akımlardan biri de dudak kenarlarının daha uzun bir şekilde kalemle belirginleştirilmesi! Bu akımın öncülerinden olan Chanel bu yıl podyumda dudak makyajlarında oldukça geniş dudak hatları ile dikkat çekti. Hem siyah rujlarda hem de kırmızı rujlarda bir arada kullanılarak Joker etkisinin verildiği dudaklarda dudak kaleminin oldukça dışarıdan çizildiği ve dudakların daha belirgin bırakılmaya çalışıldığı görülüyor. Dudak kenarlarını Joker gibi uzatmanın, kalem ile belirginleştirmenin yanı sıra minik ‘dot’ denilen eyeliner ile nokta koyma trendi de devam ediyor.

Metalik Vurgular

Metal modası 2018 yılını kasıp kavurmaya devam ediyor! Özellikle göz makyajlarında metalik vurgular ön plana çıkıyor. Bakır rengi, altın rengi, sedefli sarılar ve parlak maviler bu akımın en öne çıkan renklerinden. Özellikle göz pınarlarında kaş altında ve göz kapağında kullanılan metal farlar bu akımı destekliyor. Takma kirpikler ile tamamlanan göz makyajı ekstra olarak herhangi bir gölge verilmeden tamamlanıyor. Bu da tamamen gözlerin ön plana çıkmasını ve özellikle renkli gözlerin vurgulanmasını sağlıyor.