Porselen Gibi Bir Cilt İçin Doğal Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

Makyaj ürünleri ile aranız yok ise veya ekstra kapatıcı kimyasal içerikli ürünleri cildinize uygulamaktan kaçınıyorsanız, doğal cildinizi sergilemek istiyorsanız o halde vereceğimiz porselen gibi bir cilde kavuşmanızı sağlayacak maskeyi deneyerek sizde daha berrak, pürüzsüz ve adeta bebek poposu gibi bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte porselen gibi temiz berrak lekesiz bir cilt için haftada bir uygulayabileceğiniz doğal maske tarifi.

Uzak Doğulu Kadınların Ciltleri Neden Bu Kadar Berrak?

Bildiğiniz gibi Koreli, Japon kadınların ciltleri bebek gibidir. Özellikle güneşe çıkmaktan kaçınan bu kadınlar güneşte bile şemsiye ile geziyorlar. Pirinç tarlalarında cildine bakım yapan Çinli kadınlara çok sık rastlıyoruz. Pirincin doğal cilt rengi açıcı ve cildi pürüzsüzleştirip berraklaştırıcı etkisi vardır. Bunun en büyük nedeni pirincin içerdiği antioksidan maddelerdir. Sizde Japon veya Asyalı kadınlar gibi cildinizi lekelerden arındırmak istiyorsanız pirinç mucizesinden faydalanabilirsiniz. Vereceğimiz ilk tarif maske tarifi olacak. Pirince hafif bir şekilde haşladıktan sonra suyunu bir kenara ayırın. Çünkü tonik için suyunu da kullanacağız. Haşladığınız pirinci bir çatal yardımıyla ezin veya direk pirinç unu da kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir cildinize uygulayarak cilt lekelerinden kurtulabilir porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Eğer pirinç ununun cildinizde macun kıvamında bir maske gibi durmasını istiyorsanız favori yüz kreminizle karıştırarak kıvamını arttırabilirsiniz.

Tonik İçin Tarif

Kenara ayırdığınız pirinç suyunu ise bir pamuk disk yardımı ile cildinize tonik gibi uygulayabilirsiniz. Haftada bir uygulayacağınız bu rutin sayesinde cildinizin lekelerden ve kırışıklıklardan arındığını, beyazladığını, koyu renginin açıldığını göreceksiniz. bu maskeyi doğrudan boynunuza ve dekolte bölgenize de uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü boyun ve dekolte bölgesi ile yüz bir bütündür. Bu maske tarifi cildi zamanla 1-2 ton açacaktır. Dolayısıyla boyun ve dekolte kısmınızın koyu renkte kalmaması adına bu maskeyi hem dekolte bölgenize hem boyun bölgenize hem de yüz bölgenize uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Hassas ciltler bu maskeyi ayda bir gün uygulamalı ve en önemlisi bileğinin iç kısmında deneyerek alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini kontrol etmelidir.