Özellikle çalışan ve okuyan, erken uyanıp güne yetişmeye çalışan kadınların en büyük kabusudur sabahları hazırlanmak.. Günün ilerleyen saatlerinde bakımlı ve canlı görünmek için makyaj yapmak istersiniz ama hazırlanmak için sadece 5 dakikanız vardır! İşte böyle durumlarda size zaman kazandıracak makyaj tüyolarından faydalanabilirsiniz,

Ellerinizi Kullanmaktan Çekinmeyin

Fondöteninizi, bb kreminizi fırçalarla uygulamak size zaman kaybettirecektir. Makyaj süngerleri fırçalara nazaran daha pratik olsa da en doğal, en hızlı sonucu ten ürünlerinizi ellerinizle uygulayarak alabilirsiniz. Elinizin ısısı ile ten ürününüz çok daha çabuk oturacak ve doğal duracak. Elbette bu işlemi yaparken ellerinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Saniyeler içinde ten makyajınız hazır. Göz altı kapatıcılarını da yüzük parmaklarınızla uygulayabilirsiniz. Yüzük parmakları en hassas parmaklardır. Göz çevresi nazik olduğundan hafif tampon hareketler ile kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Zaman Gerektiren Makyajlardan Kaçının

Uygulaması zor olan eyeliner, dumanlı göz makyajı, koyu dudak makyajı yapmak size zaman kaybettirecektir. Bunun yerine göz makyajınızı bir maskarayla tamamlayabilirsiniz. Koyu dudak makyajı yapmakta tıpkı göz makyajında olduğu gibi size zaman kaybettirecektir. Koyu renkler mutlaka çerçeve ister. Dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemek, mat ruju taşırmadan uygulamaya çalışmak yerine dudak renginize yakın tonlarda, parlak bir ruj uygulayabilirsiniz. Bu hem muazzam uygulama yapmanıza gerek bırakmayacak hem de çok daha doğal duracaktır. Yüzünüze boyut kazandırmak için keskin kontür işlemlerini yine yapmamalısınız. Bunun yerine büyük bir fırça alarak bronzer pudranızı yüzünüzün dış köşelerine uygulayabilirsiniz. Böylece hem hafif de olsa yüzünüz boyut kazanacak hem de cildinizin solgun görünümü ortadan kalkacaktır.