Cildimiz, vücudumuzu saran, doku ve kasların oluşturduğu en önemli organlarımızdır. Kolajen, kan damarları ve salgı bezlerinden oluşmaktadır. Taze, canlı ve pürüzsüz olabilmesi için de ölü hücrelerin yok edilmesi ve yeni hücrelerin dış tabakaya doğru çıkması gerekmektedir. Bu yenileme ortalama 14 günde bir olmaktadır. Ancak gerekli bakımların yapılmaması ile yeni hücreler dış tabakaya ulaşamamakta ve cilt yaşlanmaya ve sağlıksızlaşmaya başlamaktadır.

Beslenme: Beslenme planınızda yapacağınız değişiklikler sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Cilt uzmanlarının sürekli olarak araştırmalar yaparak cilt problemlerini ortadan kaldırmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek için uğraşmaları sonucunda görülmüştür ki A, E ve C vitaminleri, omega 3, zeytinyağı, selenyum ve çinko gibi vitamin ve mineraller cildin en iyi dostlarıdır.

Bakım: Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler uygulamak öncelikle hücre oluşumuna etki etmektedir. Sonrasında ise bu yeni hücrelerin dış tabakada ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Cilt bakımı ve pürüzsüzlük kazanması için öncelikle cilt tipine uygun bakımların uygulanması gerekmektedir.

Cilt Temizliği: Aslında pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için ilk adım her sabah ve akşam yatmadan önce tonik uygulayarak cildi temizlemektir. Lekeler, sivilceler ve kızarmalar için de haftada 1 defa peeling ve maske uygulanması şarttır.