Pürüzsüz Bir Ten İçin Uygulayabileceğin 3 Güzellik Tüyosu

Gerek yüzünüzün, gerek dekolte bölgelerinizin gerekse yaz ayları geldiğinde daha fazla özen gösterdiğimiz kol ve bacaklarımızın pürüzsüzlüğü için yapabileceğimiz birbirinden farklı doğal güzellik yöntemleri bulunuyor. Sizde yaz aylarına girdiğimiz son zamanlarda cildinizi daha pürüzsüz ve bakımlı göstermek istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz, keyifli okumalar..

1- Düzenli Peeling

Nasıl ki yüzümüzde burun bölgemizin çevresinde bulunan pürüzleri gidermek için peeling yapıyorsak vücudumuzunda bir peeling işlemine ihtiyacı vardır. İsterseniz scrub yani içerisinde tanecikler bulunan peelingleri, isterseniz daha mikro peeling yani cildiniz hassas ise tercih edebileceğiniz minik tanecikli peelingleri haftada en az 2-3 kere kullanarak cildinizin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle duş sırasında yumuşayan cildinize hafif masajlar yaparak peelingi uygularsanız çok daha etkili olacaktır. Bu işlemi aksatmadan her hafta düzenli olarak yaptığınızda zamanla cildinizin daha pürüzsüz olduğunu, pütürlerin giderildiğini gözlemleneceksiniz.

2- Keseleme İşlemi

Cildinizin pürüzsüzlüğünü korumak istiyorsanız duş sırasında ince liflerden veya ipek keselerden faydalanabilirsiniz. Özellikle İpek keseler cildi tahriş etmez, yormaz. Ama buna rağmen cilt yüzeyindeki ölü tabakayı temizleyerek cildin daha parlak aydınlık ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Duş sırasında keseleme işlemini cildinizi çizmemek ve tahriş etmemek adına hafif baskı uygulayarak yapmalısınız Böylece her hafta cildiniz günden güne daha da pürüzsüz olacak ve sağlıkla parlayacaktır.

3- Nemlendirme

Yüzümüzü nemlendirmeyi ihmal etmiyoruz, hatta serumlar ile destekleyerek derinlemesine bakım yapıyoruz.. Peki ama vücudumuz? En az yüzümüz kadar vücudumuzunda neme ihtiyacı vardır. Özellikle duştan sonra keseleme işlemi yaptıysanız mutlaka bir nemlendirici ile cildinizi yatıştırmayı unutmayın. Özellikle dekolte bölgenize kollarınıza ve bacaklarınıza yoğun şekilde nemlendirici uygulayarak gece yattığınızda ertesi sabah cildinizin daha pürüzsüz ve daha aydınlık görüldüğünü fark edeceksiniz. Ayrıca nemlendirici uygulayarak aynı zamanda selülit ve çatlak oluşumuna da engel olmuş olursunuz. Yani bir taşla iki kuş diyebiliriz. Hem cildiniz parlak, pürüzsüz ve nemli kalacak hem de selülit ve çatlak oluşumunun önüne geçeceksiniz. Bu rutini haftada 2-3 kere tekrar ettiğinizde zamanla cilt kalitenizin yükseldiğini ve cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme ulaştığını göreceksiniz.