İş kıyafetleri şık olduğu kadar konforlu da olmalı. Gün içinde ayaklarınızı vuran bir ayakkabı, belinizi sıkan bir pantolon ve içinde nefes almakta güçlük çektiğiniz bir gömlek hem performansınızı düşürecek hem de kendinizi rahat hissetmenizi engelleyecek. İşte ofis şıklığı ile rahatlığı bir arada bulabileceğiniz stil önerileri;

Yüksek Belli Kumaş Pantolonlar

Düşük belli pantolonların en büyük handikapı sık sık ‘belim açıldı mı acaba?’ diye şüphe uyandırmasıdır. Gün içinde rahatça koşuşturmak, koşuşturuken bir yandan belinizi kontrol etmek zorunda kalmamak için yüksek belli kumaş pantolonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüksek belli pantolonlar bacak boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olacağından rahatlıkla düz taban bir ayakkabıyla kombinleyebilirsiniz. Bir taşla 2 kuş, Bingo!

Silikon Ayakkabı Yardımcıları

Eğer topuklu ayakkabılarınızdan bir türlü kopamıyorsanız ve gün sonunda ayaklarınız yara bere içinde kalıyorsa silikon ayakkabı jellerinden faydalanabilirsiniz. Bu jeller hem topuk, hem ayak tabanı hem de parmak uçlarına yerleştirilebiliyor. Bu şekilde ayakkabılarınızın ayaklarınızı vurması sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu silikon jel ürünler ayakkabıların içinde ayaklarınızın kaymasına da engel olacağından oldukça kullanışlı ürünler.

Şıklık Detaylarda Gizli

Ertesi güne temiz gömleğiniz kalmamış veya birazcık kilo aldığınız için eski gömleklerinize sığamıyor olabilirsiniz. Hiç sorun değil! Dolabınızdaki sıradan bir kazağı da şıklaştırmanın kolay yollarını deneyin. Örneğin boynunuza bağlyacağınız ufak bir fular ile tüm görünüşünüz değişebilir. Aksesuar kullanımı da sıradan kıyafetleri daha şık hale getirmenin bir diğer yolu. Özellikle şık kolyeler ve küpeler ile en sıradan parçayı bile ofise uyarlamak mümkün.