Renkli Öncesi Pms Sendromu

Bazı kadınların korkulu rüyası olan regl dönemleri bir de sendromu ile birlikte gelir.. Reglin, stres ve başa çıkılamaz acıların yanında PMS sendromu da kadınların kabusu olmaya devam eder.. Fakat kendinizi ne kadar iyi tanırsınız, regl döneminizi ne kadar iyi analiz ederseniz bununla başa çıkmanız o kadar kolay olacaktır. Gelin regl öncesi pms sendromuna birlikte göz atalım;

Regl döneminde kan basıncı oldukça yükselir ve dolayısıyla tansiyonunuz her zamankinden yüksek olabilir. Buda sizin her zamankinden daha heyecanlı daha agresif ve daha duygu dolu olmanıza neden olabilir. Özellikle stres regl dönemlerinin olmazsa olmazlarındandır. Geciken regl dönemleri düzensiz regl dönemleri ve fazla kanamalı bir regl dönemi geçiriyorsanız bu etkiler bazen iki katına çıkabilir.. Özellikle reglin ilk döneminde yoğun stres yaşanmasının en büyük nedenlerinden biri de regl döneminin gecikmesidir..

Düzenli adet döngüsü yok ise veya adetleriniz çok ağrılı bir şekilde geçiyor ise mutlaka bir kadın doğum uzmanına veya jinekoloğa görünmelisiniz.. Düzenli rengl dönemi kadının sağlığını yakından etkileyen unsurlardan biridir. Regl dönemleriniz 6 aydan uzun süre gecikiyorsa amenore sendromu anlamına gelir. Amenore sendromu regl dönemlerinizin düzensiz olduğunda kullanacağınız ilaçlar ile kontrol altına alınabilir. Pms sendromunda ani ateş basmaları yoğun stres, ağlama nöbetleri ve stres kontrolü yapamamanız kendinize hakim olamama gibi durumlar yaşıyorsanız mutlaka doktora başvurmalısınız.. Peki PMS durumunda ne gibi önlemler alabilirsiniz?

Özellikle ılık bir ortam ve sıcak bir su torbası bu sendroma, regl dönemine iyi gelen unsurlardandır Kiraz sapından yapılmış çay bağırsak faunasını çalıştıracağından bel bölgenizin rahatlamasını sağlayacaktır. Ayrıca regl dönemi için tüketeceğiniz en güzel çaylardan biri de melisaa çayıdır. Melisa çayı hem sinirin stresin, gerginliğin dinmesine, ağrıların azalmasına yardımcı olacaktır hem de bel ve kasık bölgemizde bulunan kasları gevşetip rahatlatacaktır.. Belinizi, ayak bölgenizi sıcak tutmak, bir süre uzanmak ve sakin müzikler dinlemek de Pms sendromunu atlatmanıza yardımcı olacaktır.