Renkli Deri Ceketler Nasıl Kombinlenir?

 

Deri ceketler her kadının dolabında bulunması gereken ve birbirinden farklı kombinler ile birbirinden farklı tarzlar yaratabileceğiniz joker parçalardandır. Bu tarz parçalar dolabınızda bulunduğunda her zaman farklı stillerde farklı kombinler ortaya çıkartabilirsiniz. Peki renkli deri ceketler nasıl kombinlenir? İşte püf noktaları;

Mavi Deri Ceket Kombinleri

Mavi deri ceket aslında renkli deri ceketlerin arasında en tarz duranı ve en çabuk kombinlenen parçası. Mavi deri ceketler mavi kot pantolonlar ile kombinleneceği gibi pastel tonlara yakın veya buz mavisi tonlarındaki kumaş pantolonlar ile de harika şekilde uyum sağlar. Elbette mavinin tonu çok önemlidir. Eğer tam bir kot mavisi deri cekete sahipseniz aynı tonlarda havuç paça yani bacaklarınıza doğru hafif saran ve daralan bir kot pantolon tercih edebilirsiniz. Bu bir bütünlük sağlayacak ve adeta monokrom bir görünüm yaratarak tek renk giyinmenize yardımcı olacaktır.

Kahverengi Deri Ceket Nasıl Kombinlenir?

Kahve tonlarında, haki tonlarında veya boz kahve tonlarındaki deri ceketlerin en tamamlayıcı unsuru şüphesiz yine camel tonlarında, turuncu tonlarında pantolonlardır. Bu tarz pantolonlar keten kumaşa sahip olursa daha bohem bir tarz yakalayabilirsiniz. Elbette deri ceketinizin kahverengisinin tonununda önemi çok büyüktür. Eğer daha kızıla çalan bir kahveye sahip ise siyah kumaş pantolonlarla da harika şekilde uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Kahverengine en çok yakışan renklerden biri de açık bej ve toprak tonlarıdır. Açık bej tonlarında mini bir etek veya bej tonlarında bir kot pantolon deri ceketinizi ekstra olarak ön plana çıkartacaktır.

 

Pembe Deri Ceket Nasıl Kombinlenir?

Renkli bir kişiliğiniz var ise pembe gibi klişe olmayan bir renk tercih ettiyseniz o halde pastel tonlara merhaba deyin. Pembenin uçuk tonları, beyaz, krem rengi, bej, nil yeşili ve bebek mavisi tonlarını aynı anda kullanarak ortaya rengarenk bebeksi bir görünüm çıkartabilirsiniz. Elbette fazla renk kullanmayı abartmamanızı öneriyoruz. Örneğin beyaz bir kot pantolonun üzerine giyeceğiniz beyaz boğazlı bir kazağın üzerine pembe deri ceketinizi kombinlediğinizde hiç de sırıtmayacak yıldız parçanız pembe deri ceketiniz olacaktır. Aksesuar tercihlerinizide minimal tutmanız da fayda var.