Renkli French Oje Modası

French ojelerden hoşlanıyorsanız ama biraz da sıkıcı buluyorsanız o halde bu içerik tam sizlik! Renkli French oje modasını duydunuz mu? Özellikle son yıllarda renklerin kullanımının artması ile birlikte birçok güzellik gurusunun renkli French oje uygulaması yaptığını görüyoruz. Gelin bu renkli French oje uygulamasının en güzel örneklerine ve yapılış aşamalarına birlikte göz atalım! Keyifli okumalar..

Renkli French ojeyi  isterseniz tüm tırnaklarınıza tek renk isterseniz her bir tırnak farklı renk olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Peki en kolay uygulama şekli nedir?

İnce özel aplikatörlü oje fırçalarından faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz renk ojeleri tırnağınızın bittiği noktaya yani tırnak uzunluğunun başladığı yerden itibaren uygulama yapabilirsiniz. Eğer fırça ile uygulama yapamıyorsanız bu renkli ojeleri bir makyaj süngerine uygulayabilirsiniz. Makyaj süngerini tırnağınızın ucundan bastırarak hafif hareketlerle uyguladığınızda yine French oje uygulaması yapmış olacaksınız.

Eğer taşan, hoşunuza gitmeyen yerler var ise bir kulak çubuğuna aseton dökerek çok daha muntazam bir hale getirebilirsiniz. Üzerine renkli ojenzin rengini kapatmayacak fildişi renginde, şampanya renginde veya rakı beyazı renginde yarı saydam ojeler uygulayabilirsiniz. Ardından mutlaka top coat yani üst kat uygulamayı ihmal etmeyin. Bu tırnaklarınızda ki ojenin hem daha uzun sürede dayanmasına yardımcı olacak hem de tırnaklarınızı daha parlak ve bakımlı gösterecektir..

Diğer bir püf noktası ise renkli French oje uygulaması yaptığınızda tırnaklarınızın bitişi yani uç noktasına top coat ojeyi  biraz daha yoğun bir şekilde uygulamak. Bu sudan, havadan veya herhangi bir eşya ile tırnaklarınızın teması halinde ojenin daha geç bozulmasına yardımcı olacak. Yani bir nevi ojenizi kapatmış, kitlemiş oluyorsunuz. Bu yöntemi özellikle güzellik salonlarında manikürcüler uyguluyor. Böylece ojeniz çok daha uzun süre dayanacaktır.