2017 yılında 80 ve 90 ‘lı yıllara dönüş oldukça dikkat çekiyor. Yüksek bel kotların, boyun tasmalarının, holografik renklerin geri döndüğü bu yıl renkli göz makyajları da oldukça popüler olacak. Özellikle konserlerde pastel rengi göz makyajları hem eğlenceli hem de nostaljik bir hava yaratacak. Peki demode olmadan renkleri makyajınızda nasıl kullanabilirsiniz? Yazımızda tüm ayrıntılarıyla renkli ama modern makyajı uygulamanın püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

Teniniz Görünsün!

Eğer renkli, mavi,yeşil hatta pembe tonlarda göz makyajlarını demode olmadan ve assolist gibi görünmeden taşımak istiyorsanız ten makyajınızı oldukça minimal tutmalısınız. Çilleriniz varsa onları kapatmayacak incecik renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Kapatıcı ürünler renkli göz makyajı ise birleştiğinde gündüze uyarlamanız oldukça zor olacaktır ve makyajınız ağır görünecektir. Ufak tefek kusurlarınızı kapatın ama genel anlamda ten makyajınızı hafif tutun. Bu sizi daha genç,taze ve modern gösterecektir.

Renkli Eyeliner Kullanın

Renkli farları kullanmaktan ve günümüze uyarlamaktan çekiniyorsanız, seçimizini renkli eyelinerlardan yana kullanın. Bu makyajınızı çok daha dinamik ve eğlenceli gösterecektir. Özellikle tüm renkleri kullanarak ‘gökkuşağı eyeliner’ tarzını deneyebilir, tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Gökkuşağı eyeliner kullanırken göz kapağının iç köşelerine daha açık renkler dış köşelerine doğru ise daha koyu renkler kullanmak gözlerini daha aydınlık ve çekik gösterecektir. En son kuyruk kısmını yaparken lacivert,koyu yeşil gibi keskin renklerden faydalanabilirsin.

Dudaklarınızı Sade Bırakın

Gözler zaten yeterince ilgi çekici ve iddialı olduğundan dudaklarınızda sadeliğe gitmeniz makyajınızı daha modern ve kullanılabilir gösterecektir. Dudaklarınıza ya lip balm ya da şeffaf bir parlatıcı sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Böylece makyajınızda ilk göze çarpan yer iddialı göz makyajınız olacak ve geri kalan detayları 2. plana atmış olacaksınız. Bu da sizi daha genç ve modern gösterecek.