Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Geçmiş yıllarda birbirinden farklı makyaj trendleri uygulanıyordu. Bunlardan modası geçmeyen retro makyajı günümüzde birçok ünlü hala uyguluyor. Sizde geçmiş yıllara özlem duyuyor ve o yıllarda yapılan makyajı çok beğeniyorsanız aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak retro makyajı günümüze uyarlayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte retro makyaj yapmanın püf noktaları, keyifli okumalar..

Retro makyaj için ihtiyacımız olan en önemli şeylerden biri elinizin alışık olduğu bir siyah bir eyeliner. Eyeliner olmadan retro makyaj düşünülemez. Ten makyajınızı istediğiniz gibi yapın. Fakat cildinizi mat bir bitiş için makyajdan sonra mutlaka pudralayın. Retro makyajın can alıcı noktası göz makyajı. Hemen göz makyajı detaylarına geçelim;

Göz kapaklarınıza baz olarak sedefli, beyaza yakın bir far uyguladıktan sonra gözlerinizin katlama bölgesine koyu kahve tonlarında bir far uygulayın. Çok hafif bir şekilde karıştırın. Yani tıpkı cut crease makyaj yapar gibi düşünün. Gözünüzün katlanma bölgesindeki farı çok fazla dağıtmamaya özen gösterin. Gözünüzün daha çekik durması için dış kısımlarına doğru farı ile uzatmayı unutmayın. Günlük yaptığımız makyajdan biraz daha fazla ve abartılı olacağı için ilk başta makyajınız size biraz farklı gelebilir. Fakat makyajı tamamladıkdan sonra bu retro görünüm eminiz ki hoşunuza gidecektir. Her gün uyguladığınız eyeliner’ı unutun! Eyeliner uygulaması oldukça abartılı olacak! Eyeliner kuyruğunu mümkün olduğunca sivri bir şekilde bitirmek için dilerseniz baz kullanabilirsiniz. Kalınca bir eyeliner uygulamasından sonra sıra geldi takma kirpiklere!

Her zaman kullandığınız takma kirpiklerin doğallığını bir kenara bırakın. Bu kirpikler oldukça abartılı olmalı. Çünkü retro göz makyajında iri, büyük gözler kullanılıyor. Sıra geldi dudak makyajına!

Dudaklarınızda mutlaka canlı kırmızı renkler kullanın. Özellikle dudak çerçevesini hafif dışarıdan çerçeveledikten sonra likit mat kırmızı rujunuzu uygulayın. Dudağınızın kenarında küçük bir ben kondurarak makyaj görünümünü tamamlayabilirsiniz.

Sıra geldi bu görünümü destekleyecek saç modeline! Saç modelinde dalgalı ve bozulmamış ve olabildiğince sabit duran bir saç modeli tercih edin. Dilerseniz saç tokası veya kırmızı bir kurdele yardımı ile görünümü destekleyebilirsiniz. Bu görünümü dilerseniz biraz daha hafifleterek günlük hayata uyarlayabilir veya gece makyajı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.