Rihanna’nın İkonik 3 Makyajı

 

Rihanna deyince akan sular duruyor. Dünyada belki de en fazla hayran kitlesine sahip şarkıcıların başında güzel sanatçı Rihanna geliyor. Onun için neredeyse gözümüzün önünde diyebiliriz. Gençlik yıllarındaki ateşi ve coşkusuyla hem de farklı tarzı ile bizleri büyüleyen Rihanna şu anda kendi makyaj koleksiyonuna sahip büyük bir yıldız. Hal böyle olunca gözümüzün önündeki yıldızın en ikonik makyajlarını sizler için derledik. Rihanna’nın en popüler ,en sık yaptığı ve en çok sevilen 3 makyajı ile karşınızdayız, keyifli okumalar.

Mor göz makyajı

Rihanna’nın zümrüt yeşili gözlerini ortaya çıkartan mor göz makyajı Rihanna’nın çıktığı ilk yıllarda en ikonik makyajlarından biriydi. İlk albüm kapağında dahi bu tarz bir makyaj yapmıştı. Ardından saçlarını kızıla boyatan ünlü sanatçı mor göz makyajına çok daha ağırlık vermeye başlamıştı. Morun en güzel tonu olan açık mor yani lila rengini göz kapaklarına uygulayan Rihanna bunun tamamlayıcısı olarak porselen gibi bronz bir ten ve ten rengini ortaya çıkartan ince fondötenler kullanmayı tercih ediyordu. Gölgelendirme olarak mutlaka kontür ürününü bol bol kullanan Rihanna elmacık kemiklerinin daha çıkık durmasını sağlıyor. Göz makyajına yeterince yoğunluk verildiğinden dolayı dudaklarını ortaya çıkartacak bir parlatıcı yardımı ile makyajını tamamlıyor. İşte Rihanna’nın en çok sevilen ve en ikonik makyajı karşınızda.

Eyeliner görünümü

Rihanna’nın badem gözlerine çok yakışan bir makyaj türü varsa o da eyelinerle yaptığı makyajlar. Göz içine siyah kalem çekmek, kalın bir kuyruklu eyeliner yapmak, kaşlarını yoğun şekilde doldurmak tamda Rihanna’nın tarzı. Saçlarını kısa kestirdiği dönemlerde en çok tercih ettiği makyaj tarzlarından biri olan eyeliner görünümlü makyaj tarzı Rihanna’nın en sevilen, en ikonik makyajlarından biri. Hatta öyle ki bu makyaj modaya bile yön verdi. Birbirinden farklı defilelerde kullanıldı. Hem göz kalemi hem eyeliner bir araya gelince biraz koyu bir göz makyajı çıkıyor. Bu koyu göz makyajını Rihanna biraz daha şirin hale getirmek için pembe tonlarında bir ruj ile tamamlıyor. Bu da Rihanna’nın en sevilen makyajlarından biri.

 

Yok gibi makyaj

Rihanna kendi koleksiyonunu çıkardığında koleksiyonun içerisindeki en dikkat çekici kozmetik ürünlerinden biri aydınlatıcılar ve kontür stickleriydi. Hal böyle olunca Rihanna kendi ürünlerini yüzünde tanıtmak adına bol bol aydınlık makyajlar yaptı. Üstelik çok renk kullanmadan. Duru bir ten görünümü, bol bol parlatıcı, şeftali rengi yanaklar, gözlerde ise sadece kontür stick kullanılarak yapılmış bronz bir görünüm. Dudaklarda şeffaf bir gloss. İşte Rihanna’nın son yıllardaki en ikonik makyajı yok gibi makyaj. Rihanna koleksiyonu sayesinde bu makyajı herkese sevdirdi. Ne diyelim son yılların en popüler makyaj akımlarından biri olan yok gibi makyaj için sizde Rihanna’yı örnek alabilirsiniz.