Makyaj çantanızda olmazsa yaşayamayacağınız bir şey seçmek zorunda kalırsanız bu kesinlikle rimel olurdu. İşte sizler için bu ürünle ilgili bazı bilinmeyen şeyleri sizler için derledik.

  1. Her Şeyin Bir Ömrü Var

Çoğu kişi söyleyeceklerimi duyunca şaşırabilir fakat belirli bir süre sonra rimel özelliğini yitirir. Ortalama ömrü yaklaşık 3-5 ay olduğu için bu süreyi geçen ürünlerinizden kurtulmanız gerekiyor. Aksi halde bakteriler üremeye başlayacağı için çeşitli enfeksiyonlara maruz kalabilirsiniz.

  1. Fırçası Lazım Olabilir

Süresi dolduğunda rimelinizin atılması gerekiyor olabilir fakat içerisindeki fırça temizlenerek farklı amaçlar için kullanılabilir. Fırçayı iyice yıkayıp temizledikten sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulamanız gereken serumlar için kullanabilirsiniz.

  1. Yatmadan Önce Temizleyin

Bazen yatmadan önce makyajımızı çıkartmak insana çok zor gelebiliyor. Ancak kirpiklerinizdeki rimelle uyumak düşündüğünüzden fazla zarar vermektedir. Gece boyu kuruyan rimel kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir ve gözünüze kaçacak sert yapıdaki kirpikler korneanızı çizebilir.

  1. Daha Hacimli Bir Görünüm

Hacimli ve dolgun kirpikleri hepimiz seviyoruz. Rimelimizi uygularken en iyi sonucu almak için uygulamadan önce kulak çöpü ile kirpiklerinize bebek pudrası sürmeniz istediğiniz hacmi size verecektir.

  1. Kirpiklerinizi Nemlendirin

Kirpiklerinizin de vücudunuzun diğer bölgesindeki tüylerle aynı yapıda olduğunu unutmayın. Bu nedenle onlarda neme ihtiyaç duymaktadır. Yatmadan önce zeytin yağı veya diğer nemlendiricileri kirpiklerinize uygulamanız onlara ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Yalnız gözünüze kaçmamasına dikkat edin.

  1. Her Gün Kullanmamakta Fayda Var

Suya dayanıklı maskaralar, yaz aylarında veya terleyeceğinizi düşündüğünüz zamanda sizin kurtarıcınız olabilir. Fakat Bu tip maskaraları sürekli kullanmamanızı öneririm. Kolaylıkla çıkarılamadığı için kirpiklerinizin kurumasına ve dökülmesine sebep olacaktır.