Sabah erken kalkmak, kahvaltı yapmak, 15 dakika içinde hazırlanmak ve evden çıkmak.. Kulağa ne kadar tedirgin edici geliyor değil mi? Tüm gün daha iyi görünmek ve sabahları çok daha hızlı bir şekilde hazırlanmak için minik birkaç tüyodan faydalanmak işinizi kolaylaştırabilir belki?

Ne Giyeceğinizi Akşamdan Hazırlayın

Eğer sabah size kalan 10-20 dakikanızı dolabın karşısında ne giyeceğinizi düşünerek geçirmek istemiyorsanız ne giyeceğinizi akşamdan belirlemeniz akıllıca olacaktır. Akşam kombinizi yapıp seçtiğiniz kıyafetleri bir köşeye yerleştirmek sabahları size çok fazla vakit kazandıracaktır. Tepeden tırnağa takacağınız takıları bile bir köşeye koyun. Sabah hiç düşünmeden hızlıca giyindiğinizden saç ve makyajınıza da daha fazla vakit kalmış olacak. Bingo!

Bakımlı Saçlar

Sabahları saçlarınızla savaşmak istemiyorsanız duşunuzu geceden alıp uyuyabilirsiniz. Saç uçlarınıza da bakım yağı sürerek sabaha kadar saçlarınızın yumuşamasını sağlayabilir elektiriklenmesini, sağlıksız görünmesini engelleyebilirsiniz. Eğer rahatsız olmayacaksanız saçlarınıza bigudi sararak uyuyabilirsiniz. Böylece hem sabah ısı işlemi kullanmadığınızdan saçlarınıza zarar vermemiş olacaksınız hem de saniyeler içinde bukleli saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Pratik Makyaj

Tıpkı kıyafetlerinizi bir köşeye hazırladığınız gibi sabah kullanacağınız makyaj malzemelerini de bir sepetin içine ayırın. Böylece sabah tüm makyaj malzemelerinin içinden ürün seçmek zorunda kalmadan pratik bir şekilde makyajınızı yapabilirsiniz. Ayrıntılı ve vakit alan makyaj uygulamalarından kaçının Örneğin eyeliner çekmek veya mat, koyu renkli rujları uygulamak oldukça zaman alır ve yanlış uygulanmaları sonucunda size fazlaca vakit kaybettirebilir. Dudak kalemi kullanmak zorunda kalmak ve eyeliner uçlarını iyice temizlemek te cabası..Bunun yerine risksiz bir makyajı tercih edebilirsiniz. Maskara ve doğal tonlarda rujlar uygulayabilirsiniz.