Kuru Şampuan

Özellikle saçları sık sık yağlanan ince telli saçların kurtarıcısı olan kuru şampuanlar saç derisindeki yağlanmayı emerek sanki saçlarınızın yeni yıkanmış gibi temiz ve hacimli görünmesine yardımcı olur. Saçlarınız temizse bile hacim sorunu yaşayanlardansanız yine kuru şampuandan faydalanabilirsiniz. Saç diplerine püskürttükten sonra saç derinizde beyaz renk kalmaması için parmaklarınız ile saç derinizi hafifçe karıştırmanız yeterli olacaktır. Böylece saçlarınız daha dokulu olacak ve hacim kazanacak. Ayrıca kuru şampuan saç modellerini de daha iyi tutup gün boyu saçlarınızın elektriklenmesini de önleyecektir.

Saç Bakım Yağları

İster ısı işlemlerinden önce saçlarınızı korumak için isterseniz ısı işlemlerinden sonra saçların daha parlak görünmesi için saç bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Özellikle saç uçlarınızın kuru ve çatallaşmış görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız saç bakım yağlarını maske gibi de kullanabilirsiniz. Avuç içlerinizde ısıttığınız yağı tüm saçınızın boy ve uçlarına uygulayarak yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuanlayarak maskeden arındırın. Saçlarınızın daha kolay tarandığını ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.

Saç Köpükleri

Geriye taranmış ıslak saç görüntüsü için kullanılan köpükleri saçlarınıza uygulayacağınız modellerin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için de kullanabilirsiniz. Saç köpüklerinin farkı saç spreyleri gibi saçları sertleştirmemesi, yumuşatması, parlatması ve daha dokulu hale getirmesidir. Özellikle kalın ve belirgin bukleli saçlar elde etmek istiyorsanız maşa yapmadan önce saçlarınızın boy ve uçlarına saç köpüğü uygulayarak bir süre bekleyin. Ardından maşanızı yaparak saçlarınızı kalın dişli bir tarak ile tarayın. Doğal, belirgin bukleli saçlarınız ile gün boyu ışıldayabilirsiniz.