Saç bakım yağları hayatımıza girdiğinden beri onlardan vazgeçemez olduk. Artık saçlarımız tıpkı vücudumuzun suya ihtiyaç duyduğu gibi onlara ihtiyaç duyuyor. Peki elinizin altında bulunan saç yağlarını klasik yollardan farklı olarak kullanmayı hiç denediniz mi?

Yoğun Bakım Maskesi

Saç yağlarını az bir miktar alıp saç uçlarınıza sürerek kullanıyorsunuz. Fakat oldukça yoğun uygulayıp saçınıza masaj yaparak maske gibi de kullanabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce saç bakım yağınızı bolca saçlarınıza uygulayıp havlu-bone takarak sabaha kadar yağın saçlarınıza bakım yapmasını sağlayabilirsiniz. Ertesi sabah saçlarınızı yıkadığınızda nasıl parladığına ve yumuşadığına şahit olacaksınız.

Isıdan Koruyucu

Saçlarınıza ısı işlemi yapmadan önce (kurutma, fön, maşa vb) saç bakım yağınızı kullanarak saçlarınızı ısıdan koruyabilirsiniz. Özellikle saçlarınızın boy ve uç kısımlarına ısı işleminden 2-3 dakika önce yağ uygularsanız şekillendirirken hem kolay şekil alır hem de saç telleriniz yüksek ısıdan korunmuş olur.

Şekil Koruyucu, Parlatıcı ve Elektirik Giderici

Saçlarınızı şekillendirdikten sonra avcunuza bir miktar yağ alın ve ellerinizi birbirine sürterek yağı ısıtın. Ardından şekil verdiğiniz saçlarınıza yağı uygulayın. Bu hem saçlarınızın şeklini tüm gün korumanıza yardımcı olacak hem de saçlarınızın tel tel, elektirikli görüntüsünü ortadan kaldıracak. Saçlarınız parlak ve bakımlı gözükecek.

Tırnak Bakımı İçin

Evet yanlış duymadınız! Saçın ihtiyaç duyduğu yağlara tırnaklarımız da ihtiyaç duyar. Bu yüzden saçlarınız için kullandığınız bakım yağını tırnaklarınız için de kullanabilirsiniz. Tırnak yüzeyinizi bu yağ ile ovarak tırnaklarınızın daha sert, parlak ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.