Durulama Suyunu Soğuk Tutun

Saç derisi fazla sıcak su ile temas ettiğinde doğal yağını kaybeder ve sıcak suyun da etkisi ile saçlarınız daha çabuk yağlanır. Bunun sebebi saç derisinin kendini korumak için var olan doğal bakım yağını kullanması ve sıcak su ile bu yağların erimesidir. Eğer saçlarınızın mat olmasından ve çabuk yağlanmasından şikayetçi iseniz durulama suyunuzu dayanabildiğiniz ölçüde soğuk tutun. Soğuk su saç tellerinizde şok etkisi yaratacak ve çok daha parlak olmasını sağlayacak. Ayrıca saçlarınızın normalden daha uzun sürede yağlandığını fark edeceksiniz.

Sirke Mucizesi

Ciltten tırnağa, ağız bakımından saça sirke mucizevi bir güzellik iksiridir. Saç için kullanıldığında kepek oluşumunu önler, fazla yağlanmanın önüne geçer, mat saçları parlatır, saça hacim verir. Özellikle haftada bir gün düzenli kullanıldığında saç derisinin doğal dengesini korumasına yardımcı olur. Durulama suyuna az bir miktar sirke ekleyerek saçlarınızı duruladığınızda hem saçlarınız daha kolay açılacak hem de çok daha parlak ve yumuşak olacak.

Şampuan Kullanımı

Birçoğumuz şampuan kullanımını oldukça abartıyoruz. Bir avuç dolusu şampuan saçlarımızı temizlemek yerine zarar verir. En uzun saçlarda bile ceviz büyüklüğünde bir şampuan miktarı yeterli olacaktır. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hafifçe saç derinize masaj yapın. Şampuanı saçlarınızda 2 dakika kadar beklettikten sonra durulamaya özen gösterin. Bu sürede şampuan saç derinize ancak ulaşacak ve kiri-yağı ortadan kaldırmak için zamana ihtiyacı olacak. Saçlarınızı şampuanladığınız an hemen durulamak yerine bir süre saçınızda bekletmek 2. şampuanlama işlemi için çok daha az ürüne ihtiyaç duymanıza yardımcı olacak. Ne kadar az ürün kullanırsanız saçınızın doğal yapısına o kadar az zarar vermiş olursunuz. Böylece aşırı kuruluk-kepek-çabuk yağlanma sorunlarını da minimuma indirmiş olursunuz.