Saç Düzleştiricisi Kullanmanın Püf Noktaları

Saçlarınızı ipek gibi, dümdüz, yumuşacık görmek istiyorsanız saç düzleştiricisi kullanmanın püf noktalarını da bilmeniz gerekiyor. Eğer saçlarınızı yeteri kadar düzleşmediğini veya saçlarınızın ekstra olarak elektriklendiğini, yeteri kadar ipeksi olmadığını düşünüyorsanız bu saç düzleştiricinizi etkin şekilde kullanmadığınızdan kaynaklanıyor olabilir. Saç düzleştiricisini daha etkili bir şekilde kullanabilmek için bu püf noktalarına dikkat edebilirsiniz, keyifli okumalar..

Saç Düzleştiricisinin Isı Ayarı Kontrolü

Saç düzleştiricisini kullanmadan önce ilk olarak saç düzleştiricisinin ısı ayarını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ince telli bir saça sahip değilseniz, saçlarınız kalın telli ve zor şekilde alıyor ise o halde saç düzleştiricisini 180 derecenin üzerine ayarlayabilirsiniz. Fakat eğer İnce telli ve kırılgan saçlara sahipseniz 80 derecenin üzerine çıkmamanızı öneriyoruz.

Saçlarınızı Hazırlayın

Saç düzleştiricisini kullanmadan önce saçlarınızın temiz olduğundan ve tamamen kuru olduğundan emin olun. Saç düzleştirici kullanmadan önce saçlarınızın ekstra olarak kabarmasını engellemek için yağ veya saç kremden yardımı alabilirsiniz. Saçlarınızın uç kısımlarına ve boy kısımlarına yağı uyguladıktan sonra saç düzleştiricisini uygulayın. Dip kısımlara fazla ürün getirmemeye özen gösterin. Bu saçlarınızın daha fazla yağlanmasına, hacminin daha çabuk sönmesine neden olur. Bu yağ yardımı ile saçlarınızın ekstra olarak daha düz, daha kolay şekil aldığını fark edeceksiniz.

Fakat yağlı saçlar için bu yöntemi önermiyoruz. Yağlı saçlar yağ yerine tam tersi olarak olarak saç köpüğünden faydalanabilirler. Saç köpükleri saçların hacmini almaz, saçların ekstra olarak yağlanmasını engeller. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra düzlüğünün korunması için saçlarınızı kurumadan evvel saçlarınızın daha düz kalmasına yardımcı olacak saç spreylerinden de faydalanabilirsiniz.

Saçlarını dipten uca preslemeyi ihmal etmeyin. Saçlarınızın en dibinden en ucuna kadar saçlarınızı presleyip düzleştirdikten sonra ince bir tarak yardımıyla saçlarınızı tarayarak işlemi tekrar edebilirsiniz. Böylece saçlarınızın düzlüğü uzun süre daha devam edecektir. Saçlarınızın son olarak düzlüğünü korumak ve saklamak için saç spreyinden faydalanabilirsiniz. 25 30 santimetre uzaklıkta saç spreyinin saçlarınızı sıktıktan sonra ince dişli bir tarak yardımıyla hızlıca saçları tarayın. Bu saçlarınızın tel tel görülmesine ve düzlüğünün uzun süre korunmasına yardımcı olacaktır.