Saç Rengini Açan Doğal Ürünler

Saçlarınızı boyatmaktan çekiniyorsanız veya açıcıların saçlarınızı yıpranmasından korkuyorsanız o halde ihtiyacınız olan şey doğadan özel formüller! İşte saç renginizi doğal yöntemlerle açabileceğiniz ve kolayca ulaşabileceğiniz doğal içerikler;

Papatya Suyu

Şüphesiz geçmişten bugüne saç rengini açmak için duyduğunuz en etkili yöntemlerden biri papatya suyu. Papatya içerdiği Marin Kompleksi ile saçlarınıza aynı zamanda bakım yapar. Tüm bunların yanı sıra düzenli olarak uygulanan papatya suyunun güneş veya kurutma makinesi gibi ısı işlemine maruz bırakıldığında saç rengini açma etkisi vardır. İster taze, ister kuru papatyayı kaynatarak suyunu çıkartırın. Saçınızı papatya suyu ile yıkadığınızda saç renginiz açılırken yıpranmayacaktır.

1 hafta ara ile 3-4 kez bu suyu saçlarınıza uyguladığınızda saç renginizde 1-2 ton açılma gözlemleyeceksiniz. Etkisini daha kısa sürede göstermesini istiyorsanız saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutabilir veya eğer yaz mevsiminde iseniz güneşte kurumasını sağlayabilirsiniz.

Sirke Mucizesi

Sirke hem saç bakımınızda baş rolü oynayan hem de saçlarınızı parlatan ve düzenli kullanıldığında saç tonunuzu 1-2 ton açacak mucizevi bir içeriktir. Sirke saçta kepeklenmeyi, fazla yağlanmayı kontrol altına alırken aynı zamanda saçlarınızın hacimli kalmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda saçlarınızın yağlanmasına da engel olur. Sirkeyi düzenli bir şekilde durulama suyuna katıp saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızı nasıl parladığını ve zamanla 1-2 ton açıldığını gözlemleneceksiniz! Burada dikkat etmeniz gereken nokta haftada 1 kere durulama suyuna bir kapak sirke koymanız. Tercihen elma sirkesini tercih edersiniz kokusu daha kısa sürede çıkacaktır.