Saç Şekillendirmek İçin Kullanılan Ürünler

Saçlarınıza fön çekerken, maşa yaparken veya düzleştirirken kullandığımız ürünlerin önemi büyük! Özellikle saç şeklimizi korumak, saçlarımız ısı işleminden korunmak ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için saç şekillendirici ürünleri nerede, nasıl, ne amaçla kullandığımızı bilmemiz gerekiyor.. Yazımızda saç şekillendirici ürün seçiminin öneminden bahsettik keyifli okumalar..

Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağları özellikle kuru saçları nemlendiren, saçların uçlarındaki kırıkları minimuma indiren ve aynı zamanda saçları ısı işlemlerine karşı koruyan mucizevi içeriklerdir. İçerisinde bir saç için faydalı birbirinden farklı yağlar bulunan saç bakım yağlarınını ısı işleminine maruz kalan saçlarınızı korumak için, saçları parlatmak için ve saçlarınızı yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Kuru Şampuan

Ekstra hacım verilmek istenen saç için kullanılabilir. Ayrıca fazla yağlanan saçın yağ dengesini sağlamak ve yağın emilmesi için de kullanılabilir. Özellikle ince telli saçların kullanması tavsiye edilir. Saç tellerini kalınlaştırıp saça doku sağlar ve böylece saç verilen şekli daha iyi tutar, daha hacimli ve havalı görünür.

Saç Spreyleri

Saçlara maşa yapıldıktan sonra, saçları düzleştirdikten sonra veya topuz yapıldıktan sonra saç şeklinin korunması için kullanılır. Özellikle yüksek tutuşa sahip saç spreyi ile saçların buklelerini bozulmasını engeller ve  elektiriklenmesini önler. Düğün, özel günler davetler gibi saçlarımızın uzun süre şeklini koruması istediğimiz gecelerde kullanmalıyız.

Saç Köpükleri

Bukle belirginleştirici bu tarz saç köpükler saçların ekstra olarak hacimli görünmesini sağlarken aynı zamanda saç şeklinin korunmasına da yardımcı olur. Ayrıca sıkılan köpük bir miktar avuç içinde ovuşturularak saç uçlarına uygulanır. Böylece saç uçlarındaki kırıklar minimuma iner, saç şeklini korur.

Sıvı Saç Kremleri

Saçlarınız ekstra dolgun, uzun, sert veya birbirine fazla dolaşan bir yapıda ise o halde sıvı saç kremleri kullanmanızı öneriyoruz! Saç kremleri saçların kolay taranması sağlarken aynı zamanda saçlarınıza fön maşa gibi işlemler yapmadan önce uygulandığında saçlarınızı zararlı ısı işlemlere karşı koruyucu etki gösterecektir. Aynı zamanda saç kremlerini saçlarınızı yumuşatmak ve ekstra olarak parlak göstermek için de kullanabilirsiniz. Bu tarz sıvı saç kremleri durulanmadığı için kullanımı oldukça pratiktir. Saçlarınızın boy ve uçlarına uygulayabilirsiniz.