Kadınların en önemli aksesuarı saçlarıdır. Her daim sağlıklı ve güzel olmasını isterler. Tabi uzunda. Kısa saçda kullanan kadınlar olsada genelinin tercihi uzun saçtan yanadır. Bazı kadınların saçları kolay uzamaz. Bu durumda başvurulan bazı saç uzatma teknikleri vardır. Gelin hep beraber inceleyelim.

Saç köklerini beslemek ve güçlendirmek için sarımsağın yarattığı etki uzun yıllardır pek çok kişi tarafından biliniyor. Saçları zayıf olan kişilerin kötü kokusu nedeni ile kullanmaktan çekindiği sarımsak saçlar için neredeyse mucize etkisi yaratıyor. Evde kalabileceğiniz belli bir zaman dilimi içinde sarımsak ile yapacağınız bakım kürü hem var olan saçlarınızın dökülmesini engeller hem de yeni çıkacak saçlarınızın güçlü çıkmasını. Dökülmeyen ve güçlü olan saçlar kolayca uzar. Bu kürü yapmak için birkaç diş sarımsağı ezip birkaç çay kaşığı badem yağı ile karıştırmanız gerekiyor. Karışımı saçınıza sürüp 20-30 dk. beklemeniz ve sonrasında saçınızı şampuan ile yıkamanız halinde sarımsağın saçlarınız için yarattığı etkiyi göreceksiniz. Bakım yağlarını şampuanınıza katarak kullanabilirsiniz ancak bu karışımı şampuanınıza katmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu karışım hem bir süre saçta bekletilmesi gereken bir formülle oluşturulmuştur hem de saçınızı her şampuanladığınızda duşta sarımsak kokusu almak hoşunuza gitmeyecektir. Ayrıca badem yağı ve sarımsaktan oluşan bu karışımı haftada sadece 2-3 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Doğal saç bakım maskesi saçlarınıza da parlaklık verecektir.

Saçı hızlı uzatmak için elma sirkesinden de yararlanabilirsiniz. Saçınız için kullanacağınız sirke marketlerde satılan elma sirkesi değil organik ya da ev yapımı olan elma sirkesi olmalıdır. Birkaç litre suyun içine karıştıracağınız bir çay bardağı elma sirkesini saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Bu su saç köklerinizi güçlendirir. Güçlü saç kökleri ise hızla uzamaya başlar ve istediğiniz etkiyi yaratır. Ayrıca elma sirkesi kepek oluşumunu da engellediği için saçınız daha parlak ve daha sağlıklı görünür.