Saçlarda Ombre modası uzunca bir süredir güzellik trendlerini kasıp kavuruyor ve hatta kuaförlerin en fazla uygulama yaptığı boya işlemi de ombre! Şimdi ombre saçlara yeni bir soluk geliyor, ters ombre! Peki ters ombre nedir? Normal boyanan ombre saçlardan farkı nelerdir? Dilerseniz örnekleri ile birlikte göz atalım.

Sıradan ombre işleminde saçların dipleri açılmaz ve uçlarına ışıltılar, renk geçişleri katılır. Özellikle kumral,karamel altın sarısı ,küllü sarı, bebek sarılar,ı ombre işlemlerinde en fazla kullanılan renklendir. Bunlara ek olarak daha çılgın ombreler için saç uçlarına koyudan açığa doğru morlar, lilalar, pembeler de atılıyor. Gelelim ters ombre modasına. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi koyudan açığa doğru uygulanan saç boyama işleminin tam tersi olarak saç dipleri açık uçları ise daha koyu bir şekilde boyandığında ters ombre işlemi gerçekleşmiş oluyor. Kulağa biraz karmaşık geldiğini farkındayız. Dilerseniz örnekleriyle birlikte göz atalım;

İşte bu görsellerde olduğu gibi saç dipleri daha açık uçları ise daha koyu olan bu tarz boyama işlemlerine ters ombre deniliyor.

Peki ters ombre hangi saç renkleri ile daha güzel duruyor? Şüphesiz ki biraz daha çılgın renklere ters ombre modasını daha çok yakıştırdığımızı söyleyebiliriz. Özellikle saçlarını pembe, mor ,mavi gibi uç renklere boyatmak isteyen kadınların yeni gözdesi ters ombre bu yıl çok moda olacağa benziyor.