Saçları Hacimli Gösteren Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Topuz günün her saatinde kullanılabilecek, ister gece dışarı çıkarken tercih edebileceğiniz, isterseniz spora giderken tercih edebileceğiniz pratik bir saç modelidir. Ayrıca saçlarınızın kötü olduğu gün de saçlarınızı kurtaracak, sizi kuaföre gitme derdinden de kurtaracak aynı zamanda pratik oluşu ile zamandan da kazandıracak bir modeldir. Peki saçları dolgun gösteren topuz nasıl yapılır? Özellikle salaş olması, saçlarınızı dolgun göstermesi ve her ortama uyum sağlaması ile salaş topuz vazgeçilmeziniz olacak. İhtiyacımız olan malzemeler ile işe başlayalım. Saç spreyi, tel toka, krepe tarağı. Hazırsanız başlayalım.

Saçlarınızı Ayırarak İşe Başlayın

İlk iş olarak saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak başlayın. Fakat saçlarınızı ortadan ikiye ayırırken ense kısmınızdan aşağısını bir tutam, kahkül kısmınızdan yukarısını bir tutan olarak ayırın. Bir toka yardımıyla iki kısmıda sabitleyin. Ense kısmından kalan saçlarınızı hafif bir şekilde tarayarak yukarı doğru lastik toka yardımıyla at kuyruğu yaparmışcasına tutturun. Ardından saçlarınızın at kuyruğu olan kısmını krepe tarağı ile hafif bir şekilde biçimlendirerek dolgunlaştırın. Kendi etrafında çevirerek gelişigüzel bir şekilde dolayın ve tel toka yardımı ile tutturun. Sıra geldi ön kısımda kalan saçlara. Gelişigüzel bir şekilde tutturduğunuz topuzunuzu çok daha güzel göstermek için bu kısımda kalan saçları kullanacağız. Öncelikle krepeyi tekrar edin. Krepe yaptığınız saçlarınızın daha pürüzsüz görünmesi için bir miktar saç spreyi sıkabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı gelişigüzel yaptığınız topuzunuzun etrafında daha özenli bir şekilde sararak tel toka ile sabitleyin. Altta kalan bebek saçlarınızı bir diş fırçasına saç sprey sıkarak yukarı doğru tarayın ve bebek saçlarınızın diğer saçlarınıza karışmasına yardımcı olun.

Perçeminiz veya Kahkülünüz Varsa;

Eğer perçeminiz veya kahkülünüz varsa hafif bir şekilde çıkartabilir ve topuzunuzun daha salaş daha kabarık görünmesi için parmaklarınız yardımıyla topuzunuzu biraz gevşetebiliriz. Topuzunuzu gece kullanmak veya biraz daha şık ortamlarda kullanmak için bir saç tarağı veya incili saç tokası yardımıyla sabitleyin. Bu, gece kullanımına çok daha uygun olacaktır. Eğer şirin bir görünüm istiyorsanız saç kurdeleleri tam sizlik. Saç kurdelesini topuzunuzun etrafında dolayarak minik bir kurdele yaparak günlük hayata da uyarlayabilirsiniz, tercih size kalmış..