Bu yazı ile saç sorunlarınızı tespit edip size en uygun bakım maskelerini paylaşacağız.

Kuru, ucu çatallaşmış ve cansız saçlar

Kuru saçlar zamanla koparak dökülür ve çatallaşıp saç tellerini ikiye ayırır, saçınızın nem kaybı bulunuyorsa en çok işinize yarayacak doğal bakım maskesi avokado maskesidir. Avokado içinde birbirinden faydalı yağları bulunduran besleyici bir meyvedir. Avokadoya hem yiyerek tüketebilir hem de ezerek saçlarınız için çok faydalı bir bakım maskesi yapabilirsiniz.

Yağlı ve sönük saçlar

Özellikle çabuk yağlanan saçlar da hacim sorunu yaşanmaktadır. Eğer yağlı saçlara sahipseniz eminiz ki saçlarınızı gün aşırı yıkıyorsunuz. Fakat bu aslında saçlarınızın daha çok yağlanmasına sebep oluyor, saçlarınız kurulduğunu düşünerek daha fazla yağ üretiyor, sizin ihtiyacınız olan şey çay ağacı yağı. Şampuanın içine bir miktar çay ağacı yağı karıştırarak arındırıcı ve yağ sökücü bir hale getirebilirsiniz. Çay ağacı yağının saç derisine hava aldırıcı ve fazla yağdan arındırıcı etkisi vardır.

Kepekli, kuru ve kaşınan saç derisi

Eğer yoğun kepek sorunu yaşıyorsanız ve o kepekler saçınızı kaşıdıkça daha da çoğalıyorsa ihtiyacınız olan şey dolabınızda saklı olabilir. Sirke hem cilt bakımında hem de saç bakımında bir çok derde deva doğal bir iksir gibidir. Durulama suyunuza birkaç kapak sirke katarak saçlarınızdaki kepek sorununu ortadan kaldırabileceğiniz  gibi saçlarınızın parlaklığına da parlaklık katabilirsiniz.