Sadece 15 Dakikanızı Alacak Basit Güzellik Rutinleri

Günlük olarak kendinize zaman ayırmak için yeterince vakit bulamıyorsanız, fakat yine de iyi görünmek istiyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. 15 dakikanızı almayacak ve bu 15 dakika içerisinde çok daha sağlıklı görünmenize yardımcı olacak güzellik rutinleri yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Güzellik rutinlerinin başında yüzümüzün çerçevesi olan ve en önemli ifade aracımız olan kaşlarımız geliyor!

Bildiğiniz gibi son zamanların en moda trendlerinden biri de kalın, doğal, alınmamış ve mümkün olduğunca şekil korunmuş kaşlar. Hatta bu kaşlara süper model kaşları da deniliyor. Eğer siz de kaşlarınızla saatlerce uğraşmaktan sıkıldıysanız, kaşlarınızın çıktığında şeklini bozmadan almak için saatler ayırmak zorunda kalıyorsanız, buna dur demenin vakti geldi demektir. Kaşlarınızın doğal şeklini koruyarak özellikle alt kısımlarından çıkan kaşları almadan kendi kaşlarınıza katarak güzellik rutininizde ciddi bir zaman yaratmış olacaksınız. Çünkü bu tarz kaşları şekillendirmek, cımbızla almak yerine sadece bir fırça yardımı ile yukarı taramak yeterli olacaktır. Eğer istiyorsanız kaş maskarası ile kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz. Böylece kaşlarınızı sabahları almak veya şekillendirmek için saatler harcamaktan kaçınmış olacaksınız.

Sıra geldi ten makyajına!

Ten makyajı yapmak sizin için bir zulme dönüşüyor ise o halde BB kremler tam sizlik. Çünkü BB kremler tıpkı krem uygular gibi cildinize ellerinizle uygulayabileceğiniz özel formülasyona sahiptir. Bu tarz ürünleri parmaklarınızın ısısı ile cildinize tıpkı bir krem uyguluyor gibi uyguladığınızda hem cildinizde bir katman oluşmayacak, hem doğal bir şekilde cildiniz ışıldayacak, hem de hafif kusurlar kapanmış ve günlük bir ten hazırlanmış olacak. Sıra geldi elmacık kemiklerine. Elmacık kemiklerine allık uygulamak için rujunuzu kullanabilirsiniz. Birkaç pıt yanaklarınıza dokunduktan sonra yine parmaklarınızın ısısı yardımı ile allık gibi rujunuzu kullanabilir ve böylece rujunuz ile yanaklarınızın uyumuna dikkat çekebilirsiniz.

Ruj uygularken likit mat rujları kullanmak veya dudak kalemi kullanmak yerine parmaklarınız yardımıyla rujunuzu yaydığınızda çok daha doğal bir pembeliğe ulaşacaksınız. Maskara uygulamaktan korkuyorsanız veya maskaranın bulaşmasından endişe ediyorsanız ihtiyacınız olan şey sadece bir kredi kartı. Kredi kartınızı güzel bir şekilde sterilize ettikten sonra göz kapaklarınıza yerleştirin ve gelişigüzel bir şekilde kirpiklerinizi yukarı doğru tarayın. İşte bu şekilde göz kapaklarınıza maskara kalıntısı bulaşmamış olacak ve kirpikleriniz ok gibi yukarı doğru kıvrılacak. Siz de bu güzellik rutinlerini 15 dakikadan az, pratik bir şekilde uygulayarak hem işe kendinizi hazırlamış, hem de gün içinde bir yere çıkacaksanız çok daha kolay bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.