Yaz aylarına doğru insanlar kalın kış kıyafetlerinden kurtulmakta ve sıcak havanın keyfini çıkarmaya başlamaktadır. Şuan için soğuk havalar peşimizi bırakmamasına rağmen yaz geldiğinde herkesin derdi aynı olacaktır. Yazın giyilecek kıyafetlerle birlikte çeşitli güvensizlikler de ortaya çıkmaktadır. Bacaklarınızın şortunuzu giydiğinizdeki görüntüsü, fazla kilolarımız, ve cildinizin rengi gibi birçok durum kendinize olan güveninizi azaltmaktadır. Fiziğinizi daha güzel ve hayalinizdeki haline getirerek yazın tadını eğlencesini doyasıya çıkarmak aslında çok kolaydır.

Bu sene negatif düşünceleri yenmek için harekete geçin ve bütün yaz boyunca nasıl sağlıklı bir vücuda sahip olacağınızı öğrenin. İşte bunu yapmak için size beş kolay öneri:

1.Olumlu düşünceleri geliştirmelisiniz

Eğer değersizlik hissi içerisinde iseniz düşüncelerinize iyice odaklanın. Aklınıza gelen her olumsuz düşünce için en az beş olumlu düşünce bulmaya çalışın. Vücudunuzun belli bir bölümü hakkında kötü hissediyorsanız hoşunuza giden kısımlarınızı düşünün, saçlarınızı, burnunuzu, kaşlarınızı tanımlayın kendinize. Fiziksel özelliklerinizden tamamen uzaklaşın ve güzel olduğunu bildiğiniz niteliklerinize odaklanın.

  1. Size Faydası Olan Kişilerle Vakit Geçirin

Etrafınızdaki kişilerin sizin ve vücudunuzun üzerinde büyük bir etkisi olduğunu unutmayın. Sağlıksız yaşayan, alışkanlıkları sizi kötü etkileyen ve hayatınıza mutluluktan çok stresi sokan kişilerle geçirdiğiniz vakti azaltın. Siz olumlu etkileyecek, sizinle egzersizler yapacak arkadaşlarınızla vakit geçirin.

  1. Övgüleri Kabul Etmelisiniz

Birisi size iltifat ederse, onu kabul edin ve kendinizi bunu hakettiğinize odaklayın. Basit bir Teşekkür Ederim ifadesi size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir ve kafanızda kötü düşünceler barındırmanızı engelleyecektir.

  1. Temel Sorunlarınızla Uğraşmalısınız

Hayatta sizi nelerin mutsuz ettiğini ve nelerin önceliğiniz olduğu konusunda kararlar alın. İşinizden yada hayatınızdaki insanlardan mutsuzsunuzdur ve bu tip problemlerden kaçmak her zaman daha kolaydır. Fakat kendinizle ilgili bir sorundan kaçmak hiçte kolay değildir. Hayatınıza bir göz atın ve kendinizle ilgili sorunları çözmeye odaklanın. Mutluluğunuz arttıkça benlik saygınızda zamanla artacaktır.

  1. Eğlenceli Bir Egzersiz Şekli Bulun

Yapılan araştırmalara göre kilo vermeseniz bile herhangi bir fiziksel aktiviteye katılmak insanların özgüvenini artırdığını göstermiştir. Sevdiğiniz türde bir egzersiz bulun! İster dans, ister yoga, isterseniz de parkta ufak bir koşu. Bunların hepsi beyninizden olumsuz düşünceleri atmanıza yardımcı olacaktır.