Bugün kilo vermek toplumumuzdaki insanlar için büyük bir sorundur. Herkes ince ve fit görünüme sahip kişilere hayranlıkla bakıyor açıkçası. Ancak atıştırmalık gıdalar, abur cubur gıdalar ve fast food, günlük egzersizlerin eksikliği ile birleştiğinde kilo problemi de ortaya çıkmaktadır. Birçok kişi günlük öğünlerinde kalori sayarak bu sorunu aşmaya çalışmaktadır. Kendi rejimlerini takip etmekte zorluk çekenler 30 milyar dolarlık diyet ve kilo verme endüstrisinde yardım arayacaklardır.

Bu kadar masrafa gerek kalmadan hayatınızı belirli kurallara düzenleyerek ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. İşte kilo vermek için 4 ipucu:

  • Her Gün Kahvaltı Yapın: Düzenli kahvaltı yapanlar kilo verme konusunda daha başarılıdırlar. Öğün atladığınız günlerde günün ilerleyen saatlerinde kalori miktarı yetersiz gelmektedir. Bu nedenle ilerleyen saatlerde yediğiniz yemekler vücudunuz tarafından hemen yağ olarak depolanmaktadır. Bu durumda kilo almanızı hızlandıracaktır. Diğer önemli bir durum ise kahvaltı yapmanın metabolizma hızınızın düşmesine engel olmasıdır. Yükselen metabolizma hızı yağ yakımını artırarak kolaylıkla kilo vermenizi sağlayacaktır.

  • Bol Bol Su İçin: Gün içerisinde içtiğiniz soda, alkol ya da kahveyi su ile değiştirerek yediğiniz içtiğiniz gıdalardan gelen kalori miktarını önemli miktarda düşürebilirsiniz. Birçok kişi sadece soda ve şekerli içecekler yerine su içerek zahmetsizce 10 kilo verebiliyor.
  • Uykunuzu iyi almalısınız: Yapılan araştırmalara göre geceleri uykunuzun kaçması iştahınızın artmasına neden olabiliyor. Günde 7-8 saat uykuya ihtiyacımız olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak yatma saatlerimizi düzenlememiz gerekiyor.
  • Ne yediğinizi bilin: Yediğiniz gıdaların etiketlerini okuyun, içerisindekilere dikkat edin ve adını telaffuz edemediğiniz şeyleri yemeyin derim. Vücudunuzu beslemek için basit ve temel gıdalara yönelin.