Kadınlar tırnaklarının her daim güzel ve sağlıklı olmasını ister. Tırnak bakımı oldukça fazla zaman ve özen gerektirir. Sağlıklı tırnak uzatmak için bazı doğal yöntemler vardır. Peki bu yöntemler nelerdir?

Limon Suyu; Hemen hepimizin bildiği gibi limon, sarı tırnaklarında tedavisinde uygulanır ve tırnakların parlamasını sağlar. 3 yemek zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Hafif sıcak olmasına özen gösterin ve tırnaklarınızı 10 dk bu suda bekletin. Gündelik hayatta fırsat buldukça bu kürü uygulayabilirsiniz. Bu kür tırnakları güçlü ve hızlı uzatır.

Zeytinyağı; Zeytinyağının saç, deri çatlaklarına iyi gelmesi ile birlikte tırnaklarda da en etkili yöntem olduğunu biliyor muydunuz? Tırnaklara nüfuz eden zeytinyağı tırnakların beslenmesini sağlar. Özellikle akşamları yatmadan önce ılık zeytinyağı ile 3-4 dk tırnaklara masaj yapın. Sonrasında pamuk eldiven takıp bekleterek daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Keten Tohumu Yağı; Keten tohumunun tırnaklarınız için en büyük faydası çatlamasına ve uçlardan ikiye bölünmesine engel olur. Aktardan alacağınız keten tohumu yağı ile tırnaklarınıza yayarak 2-3 dk masaj yapın. Mümkünse bir kaç saat eldivenle koruyun bu kürü. Günde bir kez yaparak tırnaklarınızı nasıl uzattığına şahit olabilirsiniz.

Beyaz Sirke; Elinizi ve tırnaklarınızı sabunla yıkadıktan sonra önceden bir kaba koyduğunuz beyaz sirkeye ellerinizi sokun ve 3-5 dk bekleyin. Sirke kokacaktır elleriniz farkındayım, bu yüzden ellerinizi iyice yıkayın. Tırnak etrafındaki ölü deri yumuşadıktan sonra onları kesip törpüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Portakal Suyu; Taze sıkılmış portakal suyu sadece sabah zinde uyanmak için değil tırnaklarınız içinde faydalı bir kür. Portakal suyu içinde tırnaklarınızı 10 dakika kadar bekletin. Ilık su yardımıyla ellerinizi iyice durulayın ve havluyla yavaşça kurulayın. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu uygulamayı günlük olarak uygulayın.