Günümüzde artık bilinçli bireyler ve hayvan dostu hiç kimse gerçek kürk kullanmıyor.Bunun yerine sahte, imitasyon kürkler kullanıyor ve oldukça da hoş kombinler ortaya çıkıyor. Peki sahte kürkleri nasıl kombinleyebiliriz?

Kürkler ihtişamlı, şık ve zarif görüntüsü ile özellikle kış mevsimlerinin olmazsa olmaz parçalarından. İlk olarak sahte kürk, atkı ve fular tarzı boyunluklardan bahsedelim. Bu tarz boyunluklar iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Boğazlı kazaklarınızın üzerine veya gömleklerinizin, bluzlerinizin üzerine bu tarz sahte kürk boyunlukları takarak kullanabilirsiniz. Eğer böyle bir kürk kullanacaksanız özellikle boynunuzda herhangi bir aksesuar kullanmanızı öneriyoruz. Dilerseniz küpe ve bileklikler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Fakat boyun bölgesine zaten bir hareket bulunduğundan o bölgede sakinlik hakim olmalı.

Sahte kürkler zaten kabarık ve gösterişli olduğundan sizi olduğunuzdan biraz daha kilolu gösterebilir. Bunun için kombinizi bol paça pantolonlar yerine dar paça yani havuç paça pantolonlar ile tamamlayabilirsiniz. Bu tarz pantolonlar sizin inceliğinize de vurgu yaparak olduğunuzdan daha kilolu görünmenize engel olacaktır. Ayrıca üst kısımda da bol parçalar yerine body tarzı da,  üzerinize yapışan parçaları tercih edebilirsiniz.

Kürkünüz renkli ve hareketli bir kürk ise o zaman diğer parçalarla oluşturacağınız kombinin tek renk olmasına dikkat edin. İster Siyah ister beyaz isterseniz diğer renklerde ama mümkün olduğunca birbirine uyumlu, tek renk gibi görünen kombinleri tercih edebilirsiniz. Böylece kombinizin yıldızı olan kürk daha da ön plana çıkartacaktır. Sizi zarif ve şık gösterecektir.