Özellikle son yıllarda oldukça moda olan ve Hollywood ünlülerinden modellere kadar herkesin benimsediği salaş şıklık uzaktan bakıldığı zaman yakalanması kolay görünse de salaş parçalarla şık bir kombin yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Salaş şıklığı yakalamak için 5 kural yazısında bu konuyla ilgili birçok ipucu mevcuttur. Yalnızca gençler arasında değil tüm kadınlar için çok moda olan salaş şıklık akımı doğru parçalar ile uğraşılmamış bir şıklık görünümü için oldukça idealdir.

Salaş şıklığı yakalamak için 5 kural:

 Oversize kıyafetler tercih edin. Oversize denilen özellikle kabanlarda, ceket ve kazaklarda kullanılan düşük yakalar oldukça salaş bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bol kot pantolonlar ya da oversize tişörtler de bu görünüme ulaşmanıza yardımcıdır.

 Tişört kullanın. Basic denilen basit, düz ve tek renk tişört kullanımı ve bu tişörtün bol seçilmesi salaş şıklığın ilk adımlarındandır. Ceket ya da hırkaların içine giyebileceğiniz bu tişörtlerle salaş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 Mom ya da boyfriend jeanleri kullanmak da salaş şıklığı tercih edenlerin vazgeçilmezlerindendir.

 Salaş ve yırtık kotlar tercih etmek de salaş görünüm için etkili bir yöntemdir.

 Farklı desenleri bir arada giymek ya da bol-bol kıyafet kombinleri yapmak salaş görünüm için yardımcı olabilir. Fiziğiniz buna uygunsa bol spor giysiler ile topuklu ayakkabıları bile kombinleyebilir bir model gibi salaş ve şık görünebilirsiniz.