Sarı Saçlar İçin Bakım Rutini

Eğer saçlarınızı herhangi bir sekilde açtıysanız ,herhangi bir sarı saç tonuna sahipseniz bu bakım adımlarını uygulayarak saçlarınızın sağlığını günden güne arttırırken bakımlı, hacimli ve ışıl ışıl saçlara kavuşabilirsiniz! Yazımızda sarı saçlara özel bakım rutininden bahsettik, keyifli okumalar..

Sarı Saç Bakımı

Açık renk saçların en büyük problemi saçların küllüğünü kaybetmesi, yani hafifçe kızıllaşmas,ı kızarması sorunudur.. Bunun birçok nedeni bulunuyor. Güneş ışınlarının doğrudan saçınızı etkilemesi, deniz tuzu, havuz kloru gibi birçok neden saçlarınızın kızıllaşmasına neden oluyor olabilir.. Bu yüzden sarı saçlar küllüğünü kaybetmemek ve sarı saçlarının daha fazla belli olması için mutlaka en azından ayda bir kere mor şampuan ve mor saç kremi ile saçlarını nötrlemelidir.. Bu şekilde saçlarındaki kızıllıkları akıtabilirsiniz. Bunun nedeni renk skalasının karşısında kırmızı ve turuncunun nötrleyicisi olarak mor bulunmasıdır! Şampuanlar bir nevi mor pigmentine sahip hafif boyalardır. Saçlarınızda fazla beklettiğimizde saçlarınızı mor bile yapabilir ve bu yüzden mutlaka satın aldığınız şampuan ve saç kreminin üzerinde yazan dakikalara uygun olarak saçlarınıza uygulamanız gerekiyor.

Sarı ve boyalı saçların en büyük ihtiyacı ise nemdir! Nemsiz kalan bir saç donuklaşır, zor taranır, uçları çatallaşır ve tararken kopacak hale gelir.. Bu yüzden saçınıza nem takviyesi yapmak çok önemlidir. Ayda bir gün saçlarınıza nem veren yoğun bir maske uygulamayı ihmal etmeyin! Ayrıca şampuanınıza boya koruyucu şampuanları, saçlarınıza nem veren şampuanları tercih edebilirsiniz. Arındırıcı ve kepek karşıtı şampuanların saçlarınızdaki boyayı daha çabuk atacağını sakın unutmayın!

İçerisinde sülfat paraben SLS ve en önemlisi tuz olan şampuanlar saçlarınızdaki boyanın daha çabuk akmasına neden olur. İçerisinde tuz ve sülfat bulunmayan şampuanları kullanarak saçlarınızdaki boyanın rengini uzun süre koruyabilirsiniz.

Saçlarınıza ısı işlemlerinden önce mutlaka ısı koruyucu bir sprey uygulamayı da ihmal etmeyin. Ayrıca saçlarınızı ısı işlemlerinden sonra yani fön, maşa gibi şekillendirici işlemlerden sonra yağ uygulamalısınız. Yağ saçlarınızın uçlarındaki matlığı, sertliği alırken saçlarınızın ışıl ışıl parlamasına yardımcı olur ve saçlarınızın nem dengesinin korunmasında da büyük rol oynar.