şekil almayan saç günü bütün bayanların başına gelmiştir. Bir gün sabah uyanıyorsunuz ve ne yaparsanız yapın saçlarınızın güzel bir şekil almasını sağlayamıyorsunuz. Bütün gün evde durup tembellik ettiğimiz zamanlardaki o mükemmel saçlarımız, bir buluşmaya gidecekken ne kadar çaba sarf etsenizde şekil almıyor. Yıkayıp yeniden yapmaya vaktiniz yoksa paniklemeyin sizin için pratik ve etkili çözümlerimiz var.

Saçınız kirli ve yağlı ise;

Saçını hızlı yağlanıyor ve sizde sizde her gün duş almaktan bıktınız, bu problemi yaşayanlar için en pratik yöntem kuru şampuanlardır. Başınızı aşağı eğerek kuru şampuanı saç diplerine sıkın, ardından tarayın ve sağlam bir at kuyruğu yapın. Eğer saçlarınızı 2-3 gündür yıkamadıysanız bu saç modeli daha güzel duracaktır.

Saçınıza hacim ve canlılık vermek istiyorsanız;

Cansız ve sönük saçlarınıza hacim vermek istiyorsanız saçınızı her zaman ayırdığınız yönün tersine ayırın ve diplerine hafif hafif saç sabitleme spreyi uygulayın. Sonrasında elinizle veya tarakla istediğiniz şekili vermek daha kolay olacaktır.

Saçınızda düzenli bir görünüm istiyorsanız;

Dağınık saçları düzenli göstermenin tek yolu toplamak değildir. Saçınızda kullanacağınız herhangi bir saç aksesuarı düzenli ve tarz bir görünüm yaratır bu sayede saçınızdaki karmaşadanda kurtulmuş olursunuz.

Saçınızın dip boyası geldiyse;

Diplerinizin vakiti geçtiyse yapmanız gereken dikkatleri saçınızın başka bir tarafına çekmektir. Ortadan ayrılmış düz ve sönük saçlar size yardımcı olmaz, bunun yerine diplerinizi saklayacak dalgalı ve hacimli saçlar için maşa uygulamanız sizin için iyi bir çözüm olacaktır.