Sevimli Yanaklar

Sevgililer gününde hiç de abes kaçmayacak bir güzellik ürünü varsa o da ‘allık’.. O özel gün zaten bolca utanıp kızaracağından normalde uyguladığından bir tık daha fazla allık uygulamak seni oldukça şirin gösterecektir. Sarışınlar bebek pembesi, pudra pembesi, kumrallar coral ve turuncu renkleri, esmerler ise şeftali, koyu gül kurusu renklerini allık olarak tercih edebilirler. Allığı normalde uyguladığından daha değişik olarak bu kez tam olarak elmacık kemiklerinin üzerine uygula. Bu seni çok daha sevimli gösterecek!

Mat ve Kalıcı Ruj Kullan

O gün sürekli rujunu tazelemek ve kontrol etmek istemezsin değil mi? Sen en iyisi tüm gün rahat etmek için kalıcı mat bir ruj kullan! Böylece yemek yerken, sohbet ederken sık sık endişelenmek ve rujunu kontrol etmek zorunda kalmayacaksın. Günün keyfini çıkar.

Aydınlık Bakışlar, İpek Gibi Kirpikler

Bakışlarının daha etkileyici ve canlı görünmesi için göz kapağında parlak renkleri kullanmaktan kaçınma. Kullanacağın renkler inci beyazı, bej, şampanya gibi doğal tonlar olabilir. Göz içlerine beyaz kalem uygulayarak bu görünümü pekiştirebilirsin. Son dokunuş olarak göz pınarlarına da biraz ışıltı bırakmaktan çekinme. Bolca maskara uygulayarak göz makyajını tamamla ve hazırsın!

Işıltılı Elmacık Kemikleri

Göz makyajındaki ışıltıyı yanaklarına da taşımayı ihmal etme. Özellikle elmacık kemiklerinin üzerine sedefli bir aydınlatıcı uygulayarak tüm dikkatleri üzerine toplayabilirsin. Allığın ve aydınlatıcının birleşimi ile çok daha canlı ve taze bir cilde kavuşmuş olacaksın. Bu görünüm fotoğraflarda çok güzel çıktığından bol bol fotoğraf çekmeyi de sakın unutma!