Seyahatlerde en büyük sorunumuz bavul hazırlamak olsa gerek. Bir şeyi unuttun mu? sorusu kurcalar kafamızı.. Veya bavulumuza çok şey sığdırmak isteriz, yanımıza çok şey aldığımızda da ”kesinlikle bir bavulundan vazgeçmem gerekecek” düşünceleri kovalar.. Bunun önüne geçmek için belki aklınıza gelmeyen, belki de unuttuğunuz birkaç küçük hileyi paylaşmak istedik keyifli okumalar.

Büyük Boy Ürünlerinizden Kurtulun

Bavul hazırlarken yapacağınız en büyük hata yanınıza dev boy şampuan, saç kremi, bakım ürünleri ve maskelerinizi almak olacaktır.. Tabii çıkacağınız eğer uzun bir seyahat değilse bu fikir oldukça saçma. Eğer hafta sonu için ufak bir tatile çıkıyorsanız kozmetik marketlerinde satılan seyahat için özel üretilmiş küçük kaplarda satın alabilirsiniz. Bu kapların size kazandıracağı yeri ve hafifletici yükü tahmin bile edemezsiniz! Bavulunuzda çok daha küçük bir yer kaplayacak ve birden fazla bakım ürününün yanınızda taşıyabileceksiniz. Bu ambalajların şampuan,saç kremi için özel olarak üretilmiş pompalı çeşitleri de bulunmakta. Ayrıca bakım kremlerinizi koymanız için de küçük tester kaplarını kullanabilirsiniz.

Kırılacak Eşyalarınızı Yumuşak Kıyafetlerinizle Sarın

Eğer seyahatten dönerken kırılacak bir hediye veya bir eşya aldıysanız ve aklınızda sürekli bavulunuzdaysa korkmanıza gerek yok. Aldığınız eşyayı ekstra koruyacak olan şey kendi kıyafetleriniz. Bavulunuzun içinde kırılacak eşyaları herhangi bir yere koymak yerine kıyafetlerinizin arasına sararak güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Tişörtleriniz, çoraplarınız hatta kazaklarınız kırılacak olan eşyayı muhafaza edecektir.