Sezonun Gözdesi Tarçın Rengi Nasıl Kombinlenir?

Sonbahar ve kış aylarının adeta simgesi haline gelen tarçın rengi kombinleri sık sık çevremizde görüyoruz. Gerek trençkot ve kabanlar da, gerek ayakkabı ve çantalar da, gerekse gömlek ve pantolon tarzı iç giyimler de tarçın rengine rastlamak mümkün. Peki sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez rengi olan tarçını farklı nasıl kombinleyebiliriz? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar..

Beyaz Tenliler İçin En İdeal Renk

Beyaz tenliler için tarçın rengi kombinler oldukça mükemmel duruyor. Özellikle tarçının daha kızla çalan tonları beyaz tenlilerde muhteşem bir uyum sağlıyor. Beyaz tenliler tarçın tonunu kullanırken haki yeşili, siyah gibi renklerle kombine ederek çok daha güzel bir görünüm yakalayacaklardır.

Esmer tenler ise tarçın rengin biraz daha kahverengiye çalan koyu tonunu kullanarak krem rengi parçalarla birleştirerek ten renklerini daha da ön plana çıkartabilirler. Özellikle tarçın rengi kabanları 2019 yılında sık sık göreceğiz. Tarçın rengi kabanların kombinleyicisi olarak yine tarçın rengi botları ve krem rengi çantaları kullanabilirsiniz. Fakat üstünüze sadece tek bir parça olsun o da ön plana çıksın diyorsanız, tarçın rengi kabanınızı daha da ön plana çıkartmak için komple iç giyiminizi monochrome kullanabilirsiniz..

Monokrom Kombinlerin Gözdesi

Baştan aşağı krem rengi, baştan aşağı siyah giydiğiniz bir günde sadece botlarınız tarçın rengi olursa botlarınız ekstra olarak dikkat çekecektir. Bu çanta ve aksesuarlarda da geçerli. Ton sür ton giyindiğiniz yani birbirinin renklerine uyum sağlayarak giyindiğiniz günlerde de tarçın rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin krem rengi bir bluzun altına giyeceğiniz kahverengi bir pantolon ile tarçın rengini kombinlediğinizde ton sür ton bir kombin yapmış olacaksınız. Bu tarz kombinler de tarçın renginin kullanımı muhteşem bir sonuç veriyor. Aksesuar ve ayakkabı olarak tarçın renginin kullanmak istiyorsanız ve tek başına star bir parça yaratmak istiyorsanız, özellikle krem rengi, bej rengi ve beyaz rengi kombinler ile tarçın renginin ekstra olarak öne çıkacağını unutmayın. Ayakkabınızı ön plana çıkartmak istediğiniz günlerde skinny yani havuç paça denilen kot pantolonların altına giyebilirsiniz. Havuç paça kot pantolonlar tek renk olduğundan dolayı desensiz olmalıdır. Özellikle havuç paça pantolonların biraz daha eskitilmiş, buz mavisine çalan tonları tarçın rengi ayakkabılar ile muhteşem şekilde uyum sağlıyor.

Eğer kışın atkı ve bere tercihlerinde tarçın rengini tercih edeceksiniz o halde tarçın rengi bir kaban ile kombinlemekten ziyade siyah bir kaban ile kombinlemeniz çok daha mantıklı olacaktır. Siyah rengin kendini geri plana atması tarçın rengi aksesuarlarınızı ekstra olarak ön plana çıkartacaktır. Bu da size çok daha şık bir görünüm sunacaktır. Eğer ekstra olarak tarçın rengiyle bir bütün oluşturmak istiyorsanız, hem ayakkabı tercihinde, hem trençkot veya kaban tercihinde, hem de çanta ve aksesuar tercihlerinizde tarçının birbirinden farklı tonlarını kombinleyebilirsin. Tarçının daha turuncuya çalan tonları ve daha kahverengiye çalan tonlarını bir arada kullanarak ton sür ton bir kombin elde edebilirsiniz. İşte kış aylarının olmazsa olmaz rengi tarçının birbirinden farklı kombinleme şekilleri bu şekilde.