Sezonun Modası Beyaz Botlar Nasıl Kombinlenir?

Son zamanların en moda trendlerinden biri de beyaz bot kombinleri. Beyaz botlar özellikle kış ve sonbahar aylarının vazgeçilmezleri arasına girdi! Gerek ünlü isimlerin beyaz botları kullanması, gerek ise 2018 kış kreasyonunda ünlü moda evlerinin beyaz botlar ile defilelerine devam etmesi beyaz botların daha da popülerleşmesine yardımcı oldu. Siz de en yakın zamanda bir beyaz bot edinmek istiyorsanız fakat bu iddialı parçaların nasıl kombinleneceği hakkında herhangi bir fikriniz yok ise yazımızdan faydalanabilirsiniz! İşte beyaz botları kombinlemenin en pratik püf noktaları, keyifli okumalar..

Beyaz botları kombinlerken gözünüz korkmasın!

Alışılmışın dışında sonbahar ve kış aylarında da beyaz botları sıklıkla görüyoruz. Beyaz bot tercih ederken dokusunun deri detaylı olmasına dikkat edin, çünkü deri detaylı botlar kir tutmaz, böylece çok daha kolay temizlenir. Eğer evinizde herhangi bir beyaz bluz veya bilekten bağlı beyaz bir ayakkabınız var ise kombinlemenin en kolay yolu şüphesiz kot kombinler olacaktır. Dar paçalı havuç paça dediğimiz kot pantolonların altına giyeceğiniz beyaz botları Sweatshirt veya bol kazaklar ile kombinleyebilirsiniz!

Bacak boyunuzu biraz daha kısaltacak olan bilekten bağlı beyaz botları kullanırken yüksek bel kotlar tercih etmeye dikkat edin. Yüksek bel kotların izin bel bölgesini vurgulamak adına bir kemer kullanabilirsiniz. Ayrıca kombinlerinizde mutlaka üst kısımda kullandığınız kazak ve Sweatshirtlerin bir kısmını kotunuzun içine sokmayı unutmayın. Bu bacak boyunuzun daha uzun görünmesine yardım ederken daha uzun olan beyaz botları kombinlerken proporsiyonunuzun daha düzgün olmasına da yardımcı olacak.

Beyaz potları kombinlemek için bir diğer öneri ise deri taytlar ile kombinlemek!

Özellikle siyah deri tayt kombinleri ile beyaz botlar harika şekilde uyum sağlıyor! Altınıza siyah deri bir tat giydikten sonra üzerine biraz daha şık ve sizi bohem gösterecek uzun bir tunikgiyin, altına ise beyaz botlarınızı giyerek çanta tercihini yine siyah bir çantadan yana kullanın. Özellikle şapka tarzı aksesuarlar beyaz botlar ile oldukça tarz duruyor. Bu tarz kombinler ile hem gününüzü geçirebilir hem de gece davetlerine katılabilirsiniz!